Опубликовано вчера

Șef Achiziții Ingrediente Alimentare

Rodals SRL
5 star star star star star 1 отзыв
Rodals SRL

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое, Высшее
Oпыт:
Mid-Level (2-5 лет), Senior-Level (> 5 лет)
Город:
Кишинёв, Чеканы

Описание вакансии

Descrierea Poziției:
Compania noastră, o companie de succes din industria alimentară, caută un profesionist dedicat și experimentat pentru a ocupa poziția de Șef Aprovizionare Ingrediente Alimentare. Dacă ai o experiență solidă în gestionarea lanțului de aprovizionare, tehnici eficiente de negociere și o pasiune pentru industria alimentară, te invităm să aplici.

Responsabilități Principale:

  • Gestionarea și controlul departamentului de achiziție și personalului din subordine.
  • Construirea muncii competente a departamentului, monitorizarea executării sarcinilor atribuite.
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de aprovizionare pentru optimizarea costurilor și eficientizarea proceselor.
  • Gestionarea relațiilor cu furnizorii și negocierea termenilor contractuali.
  • Negocierea contractelor cu furnizorii și gestionarea relațiilor pentru a asigura prețuri competitive și servicii de înaltă calitate.
  • Monitorizarea și evaluarea performanței furnizorilor, asigurându-se că standardele de calitate sunt respectate.
  • Supravegherea stocurilor și menținerea nivelurilor optime de inventar.
  • Colaborarea strânsă cu departamentele de producție și vânzări pentru a anticipa nevoile de aprovizionare.
  • Implementarea și menținerea standardelor de siguranță și calitate.

Cerințe:

  • Experiență demonstrată în domeniul aprovizionării, preferabil în industria alimentară.
  • Cunoștințe solide despre produsele alimentare și regulamentele din industrie.
  • Abilități excelente de negociere și gestionare a relațiilor cu furnizorii.
  • Abilități analitice și de luare a deciziilor în timp real.
  • Excelente abilități de comunicare și coordonare a eforturilor interdepartamentale.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a rezolva problemele rapid.
  • Capacitatea de a lua decizii rapide și eficiente în situații critice.
  • Studiile superioare finisate în domeniul economic sau în alt domeniu relevant.
  • Utilizator sigur de PC și software (MS Office, 1C, Bitrix 24).
  • Cunoașterea limbii române și ruse.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel fluent: scris și vorbit.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri în funcție de performanțe.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant.

Dacă sunteți pasionat de industria alimentară și aveți experiență în achiziții, vă invităm să vă alăturați echipei noastre. Trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa resurseumane@rodals.md.

Vă mulțumim pentru interesul acordat! Așteptăm cu nerăbdare să cunoaștem profesioniști motivați și dornici să contribuie la succesul nostru continuu în industria alimentară.

Отправить резюме

О компании

S.R.L. RODALS își începe activitatea la data de 11 martie 1998. În decursul anilor următori s-au schimbat foarte multe: atât specificul activității firmei cât și organizarea structurală a ei. Dacă la început activitatea era concentrată numai asupra mirodeniilor și a distribuției mărfurilor apoi în următorii patru ani după fondare la sortimentul mărfurilor oferite de către RODALS se mai adaugă și aditivii alimentari și produse pentru vinificație. Firma devine distribuitor oficial al combinatului de celuloză din Svetlogorsk, Bielorusia și livrează pe piața Moldovei plăci de carton filtrant produse de acest combinat. Concomitent pentru aceeași ramură a industriei se importă așa un produs ca bentonita. Tot atunci se propun fabricilor de conserve și celor de vin adezivi pentru etichete, produse de către întreprinderea științifică de producție LUX-X din Harkov, Ucraina, al căror distribuitor devenisem.

Dintre toate direcțiile alimentare se separă panificația pe care se pune un accent deosebit. În primul rând – se începe distribuția drojdiilor uscate active și a celor instant, produse de către Pak Ihracat A.S. sub marca PAKMAYA. În al doilea rând – devenim distribuitori ai firmei germane Ireks GmbH care produce premixuri și alți aditivi pentru panificație. În al treilea rând – se stabilesc legături strânse cu firmele germane MIWE Michael Wenz GmbH, DIOSNA Dierks & Söhne GmbH și FRITSCH GmbH, firmele italiene MONDIAL FORNI s.p.a., SIGMA s.r.l. produc utilaj pentru panificație și ai cărui distribuitori am devenit noi. Chiar mai mult ca atât, periodic organizăm împreună cu unele dintre firmele enumerate seminare de perfecționare pentru clienții noștri ce activează în domeniul panificației.

Începând cu anul 2015 compania RODALS și-a lărgit sortimentul de produse destinate patiseriei la general și în particular pentru cele destinate cofetăriei. Toți acești ani am participat activ la expozițiile tematice organizate la noi în republică, așa ca Food & Drinks, Shops & Restaurants, ExpoVin Moldova și putem spune că am participat destul de reușit.

După cum am menționat mai sus s-a schimbat și structura firmei – dintr-o firmă s-a transformat într-un grup de firme cu specializări variate. Deci când spunem RODALS atunci prin extindere subînțelegem și S.R.L. RODALS, și magazinul S.R.L. Rezoliteh, și stația de deservire a automobilelor MaserAuto, și restaurantul La Contessa și brutăria Poftă bună din satul Peresecina.

Viziunea companiei

Avem o echipă de profesioniști care pot propune soluții integrate complexe în domeniul activității noastre.

Viziunea noastră este integrarea virtuală cu compania clientului în căutarea activă a soluțiilor optimale în domeniul industriei alimentare.

Noi nu dorim să ne ocupăm cu problemele. Noi dorim să transformăm problemele în posibilități ale clienților noștri.

Clienții noștri obțin posibilitatea de a-și deservi mai bine clienții și devin superiori față de concurenții săi.

Misiunea companiei

Menținerea unui sistem efectiv de acordare a serviciilor clienților noștri, satisfacerea cerințelor clienților noștri, analiza necesităților clienților și propunerea soluțiilor complexe în domeniul corespunzător.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
Irina Dumitrescu
5 star star star star star
26 Февраля 2024
Companie cu istoria bogata de 25 de ani. O recomand! Echipa prietenoasă, oficiu confortabil, salariu stabil!
0

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Чеканы, Uzinelor 19
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?