Недавно опубликовано

Reporter video

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Echipa Proimagine își caută un nou coleg – reporter pentru producerea materialelor video, cu experiență în acest domeniu și cu multă pasiune și dorință de dezvoltare.

Căutăm o persoană pasionată, profesionistă, capabilă să lucreze într-un mediu dinamic și provocator, dornică să-și aducă contribuție în echipă, capabilă să lucreze atât independent, cât și în echipă, orientată către soluții și rezultate.

Responsabilități:
  • Realizarea de reportaje video de înaltă calitate pe subiecte variate, cum ar fi evenimente, interviuri, istorii de succes, prezentări de produse etc.
  • Planificarea și coordonarea filmărilor, inclusiv selectarea locațiilor potrivite, gestionarea echipamentului și asigurarea unei calități vizuale și audio excelente.
  • Intervievarea surselor relevante și obținerea de informații cuprinzătoare pentru a dezvolta conținutul video.
  • Elaborarea scenariilor pentru materialele video, asigurându-vă că acestea respectă obiectivele de comunicare ale clienților noștri.
  • Coordonarea strânsă cu clienții pentru a înțelege nevoile și așteptările lor, asigurându-vă că conținutul video reflectă în mod fidel viziunea lor.
  • Coordonarea editării materialului brut pentru a crea materiale video finalizate, atractive și corespunzătoare obiectivelor comunicării clienților.
  • Comunicarea eficientă și periodică cu clienții pentru a obține feedback și a face ajustări în funcție de nevoile lor.
  • Colaborarea strânsă cu echipa internă pentru a înțelege nevoile clienților și a dezvolta strategii de conținut video eficiente.
Cerințe către candidați:
  • Experiență anterioară în realizarea de materiale video de calitate (reportaje, interviuri, clipuri informative etc.); experiență în domeniul comunicării sau relațiilor publice este un avantaj.
  • Abilități excelente de comunicare și interviu pentru a obține informații relevante și a stabili conexiuni cu surselor.
  • Creativitate în abordarea subiectelor și capacitatea de a oferi o perspectivă proaspătă asupra evenimentelor și poveștilor.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită strânse.
  • Studii în jurnalism, comunicare  sau domeniu similar este un plus.
  • Portofoliu relevant de materiale video este un avantaj.

О компании

PRoimagine este o companie de comunicare și event management full-service, înființată în decembrie 2010. Ne specializăm în furnizarea de servicii complete de gestionare a proiectelor de comunicare și organizare de evenimente, acoperind toate aspectele, de la conceptul creativ până la implementare. Cu o experiență vastă în diverse industrii, suntem lideri inovatori în domeniul comunicării și gestionării evenimentelor. Oferim servicii excepționale în comunicare, gestionarea evenimentelor, producția video și dezvoltarea de conținut creativ, cu o atenție specială acordată tehnologiilor de vârf într-o evoluție constantă.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?