Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв, Телецентр

Описание вакансии

Cerințe:

  • Studii superioare, de licență, master sau echivalente, în domeniul bioingineriei medicale.
  • cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională (nivel B1),
  • operarea liberă a PC cu utilizarea programelor aplicate: Microsoft Office, softuri specializate de prelucrare a datelor,
  • cunoașterea legislației în domeniu, cunoașterea prevederilor standardului  SM SR EN ISO 9001.

Condiții de muncă: În oficiu.

Responsabilități:  Organizarea și coordonarea procesului de notificare/ înregistrare a dispozitivelor medicale, precum și participarea în cadrul procesului de reglementare a domeniului dispozitivelor medicale, prin prisma siguranței, calității și eficienței acestora. La fel, verificarea completitudinii dosarului conform fișei de control a dosarului, atribuirea codului GMDN corespunzător dispozitivului medical solicitat și, după caz, întocmirea scrisorii de refuz a înregistrării Dispozitivelor Medicale.

Отправить резюме

О компании

Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale (AMDM) este o autoritate administrativă, abilitată cu competenţe de reglementare şi supraveghere în domeniul medicamentului, activităţii farmaceutice şi dispozitivelor medicale.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?