Опубликовано вчера

Graphic Designer

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

GRAPHIC DESIGNER în biroul nostru din Chișinău.

Frank Technology, o nouă filială din Moldova al Scan-Plastului si Tunetanken, este o companie internațională care dezvoltă, produce și comercializează un număr mare de produse diferite fabricate integral sau parțial din materiale compozite armate cu fibre. Prin urmare, ne adresăm multor industrii și grupuri de clienți diferite.

Căutăm un designer grafic dedicat care să se alăture companiei noastre în creștere. Veți colabora cu alți membri ai echipei pentru a crea imagini și conținut eficiente și atrăgătoare pentru a crește vizibilitatea noastră online și offline.

Prezentare generală a jobului:

  • Creați și proiectați diverse materiale pentru mediul digital dar și printat;
  • Selectați culori, fonturi, imagini și machete;
  • Consiliază cele mai bune practici și optimizări în cadrul proiectelor;
  • Implementați feedback și modificări ori de câte ori este posibil;
  • Dorința de a continua să vă dezvoltați un set de abilități cu educație și formare;
  • Creativitate și abilități de design inovator.

Abilități și calificări preferate:

  • 2+ ani de experiență în design grafic profesional;
  • Cunoașterea software-ului de editare foto – ar fi un plus;
  • Familiarizare cu software-ul și tehnologiile de proiectare (cum ar fi InDesign, Illustrator, Photoshop);
  • Un ochi atent pentru estetică și detalii;
  • Abilitatea de a lucra metodic și de a respecta termenele limită;
  • Licența în Design, Arte Plastice sau domenii conexe reprezintă un plus.

Beneficii:

  • salariu competitiv
  • oportunități de creștere
  • bonus bazat pe performanță
  • lucru într-o echipă dinamică și prietenoasă.

Dacă sunteți interesat de această poziție, vă rugăm să includeți, împreună cu CV-ul și o fotografie a Dvs., următoarele informații și să le trimiteți la job@techinvest.md:

  • portofoliu;
  • aveți permis de conducere; dacă da, ce categorie?
  • aveți pașaport UE?
  • vă rugăm să enumerați toate limbile străine pe care le vorbiți.
  • recomandări de la angajatori anteriori - dacă există.
  • sunteti voluntar în prezent sau în trecut? Dacă da, pentru ce organizație?

GRAPHIC DESIGNER in our office in Chișinău.

Frank Technology what presents the branches Tunetanken and of Scan-Plast in Moldova, is an international company that develops, produces and markets a large number of different products manufactured wholly or partly in fibre-reinforced composite materials. We therefore address many different industries and customer groups.

We are seeking a dedicated graphic designer to join our growing company. You will collaborate with other team members to create effective and eye-catching images and content to increase our online and offline visibility.

Job Overview:

  • Create and design various materials for digital and print;
  • Select colors, fonts, images, and layouts;
  • Advise best practices and optimizations throughout design projects;
  • Implement feedback and changes whenever possible;
  • Create visualizations that convey accurate messaging for the project;
  • Desire to continue building skill set with education and training;
  • Creativity and innovative design skills.

Preferred skills and qualifications:

  • Two or more years of experience in professional graphic design;
  • Proficiency with photo-editing software - would be a plus;
  • Familiarity with design software and technologies (such as InDesign, Illustrator, Photoshop);
  • A keen eye for aesthetics and details;
  • Ability to work methodically and meet deadlines;
  • Degree in Design, Fine Arts or related fields is a plus.

Benefits:

  • competitive salary
  • growth opportunities
  • performance-based bonus
  • working in a dynamic and friendly team.

If interested in this position, please include, along with your CV and a photo of yourself, the following information and send it to job@techinvest.md:

  • portfolio;
  • do you have a driving license; if yes, what category?
  • do you have a EU passport?
  • please list all the foreign languages that you speak.
  • testimonials from your clients or recommendations from previous employers - if any.
  • are you a volunteer in the present or in the past? If so, for which organization?
Ключевые навыки
Adaptabilitate Abilitatea de a învăța rapid

О компании

Frank Technology, o nouă sucursală a entitatilor Tunetanken și Scan-Plast in Moldova, este o companie internațională care dezvoltă, produce și comercializează un număr mare de produse diferite fabricate integral sau parțial din materiale compozite armate cu fibre.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?