Недавно опубликовано

IT Administrator Chișinău

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Compania Vasconi – unul dintre cei mai mari producători de articole din tricotaj din Republica Moldova, anunță concurs pentru următoarea poziție:

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Studii superioare în domeniul IT;
  • Experiență relevantă minim 1 an;
  • Capacitate de organizare și planificare a activităților IT; domeniul de producție constituie un avantaj;
  • Bun comunicator, organizator, facilitator;
  • Limbi străine: Română, Rusă, Engleza – nivel mediu spre avansat;

RESPONSABILITĂȚI DE BAZĂ:

  • Asigură disponibilitatea serviciilor de infrastructură IT din aria de competență;
  • Asigură suport tehnic hardware și software la nivel de Sistem de Operare (SO) Windows;
  • Efectuează monitorizarea, administrarea și mentenanța sistemelor de infrastructură;
  • Soluționează cererile, incidentele și problemele serviciilor IT din aria de competență;
  • Participă la implementarea proiectelor IT;
  • Asigură managementul licențelor software și corecta lor utilizare;
  • Întocmește și intreține documentația privind activitățile necesare pentru operarea sistemelor din fabrică;
  • Întocmește și intreține documentația relaționata de scripturi;
  • Respectă Politicile de Securitate ale Companiei și ale Departamentului;
  • Asigură confidențialitatea, integritatea, securitatea și disponibilitatea datelor și a informațiilor;
  • Repară, instalează și configurează și reconfigureaza echipamente informatice (instalare CPU, memorii, hard disks, ventilatoare, surse de alimentare, conexiuni și alte componente) precum si a imprimantelor aflate în dotare;
  • Instalează și configurează sisteme de operare pentru servere și PC;
  • Programare 1 C in sistemul UNF versiunea a 8;
  • Instalează sistemul de operare, aplicatiile de baza și face setările necesare interconectării la retea;
  • Asigurară o desfasurare eficientă a proceselor informatice în cadrul firmei prin întreținerea rețelei de PC și dezvoltarea de aplicații;
  • Coordonează alegerea, instalarea, utilizarea şi întreţinerea echipamentelor de calcul, precum şi achiziţionarea, din exteriorul unităţii, de programe de computer sau a echipamentelor;
  • Colaborează cu furnizorii în privința echipamentelor informatice;
  • Supraveghează utilizarea eficientă şi raţională a resurselor materiale şi financiare;
  • Configurarează și administrează serverele; testând și modificând aplicațiile/programele necesare;
  • Asigură mentenanța echipamentelor informatice;
  • Asigură buna funcționare a programelor instalate;

Se ofera:

  • Angajare oficiala;
  • Pachet social inclus;
  • Conditii bune de lucru;
  • Salariu motivant

Graficul de lucru:

  • Luni-vineri;
  • De la 8 pina la 17, cu pauza de masa.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul prin e-mail:  hr@vasconi.md">hr@vasconi.md cu mențiunea  poziţiei pentru care aplică.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Telefon: [показать номер]078222290, [показать номер]022-421181
E-mail: hr@vasconi.md
Web: www.vasconi.md

Отправить резюме

О компании

Compania Vasconi – unul dintre cei mai mari producători de articole din tricotaj din Republica Moldova,

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?