Недавно опубликовано

Psiholog la serviciul Telefonul Copilului

Основная информация

Зарплата:
9 000 MDL
Вид занятости:
Работа посменно
Образование:
Высшее
Oпыт:
Является преимуществом
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

A.O. „Centrul Național de Formare, Asistență, Consiliere și Educație din Moldova” (CNFACEM) angajează PSIHOLOG LA TELEFONUL COPILULUI.

Telefonul Copilului 116111 (telefonulcopilului.md) este un serviciu de asistență telefonică gratuită pentru copii, disponibil 24/24h, care are drept scop protejarea copiilor împotriva oricărei forme de încălcare a drepturilor lor, împotriva oricărei forme de abuz. Beneficiarii serviciului pot fi: copiii, în scop de consiliere, informare; părinții sau îngrijitorii copiilor, în scop de consiliere, informare și consultanță; persoane care doresc să comunice cazuri privind necesitatea asistenței unui copil. Serviciile oferite de Telefonul Copilului 116111: consiliere psihologică; informare în domeniul drepturilor copilului; consultanță în domeniul protecției copilului; îndrumare și transmiterea informației către instituțiile abilitate să ofere asistența necesară.

Perioada: nedeterminată

Poziție: psiholog

Disponibilitatea postului: imediată

Data limită pentru aplicare: [показать номер]29.01.2023

SCOPUL FUNCȚIEI:

Oferirea asistenței imediate la telefon sau în chat copiilor care se află într-o situație de risc, recepționarea și înregistrarea cazurilor de violență, neglijare, exploatare sau trafic împotriva copiilor și referirea cazurilor către organele abilitate să intervină în conformitate cu legea, consiliere psihoemoțională în cazul unor dificultăți emoționale sau relaționale ale copiilor.

SARCINI DE BAZĂ:

  • Recepționarea apelurilor parvenite la Telefonul Copilului 116111 și a mesajelor în chat;
  • Consiliere psiho-emotională a copiilor, părinţilor sau îngrijitorilor la telefon și în chat;
  • Evaluarea necesitaţilor imediate şi potenţialului risc de expunere a copilului la violenţă, neglijare şi exploatare;
  • Consiliere pentru depăşirea dificultăților emoţionale precum şi de relaţionare ale copiilor;
  • Informare privind drepturile copilului şi sistemul de protecţie a acestuia;
  • Referirea cazurilor de neglijare, violenţă şi exploatarea a copiilor către instituţiile, autorităţile şi specialiştii responsabili de protecţia copilului;
  • Participarea la colectarea informaţiei necesare pentru consilierea telefonică;
  • Înregistrarea şi evidenţa sunetelor conform formei prestabilite;

Studii ȘI ABILITĂȚI:

Studii superioare în domeniul psihologiei sau psihopedagogiei.

Formarea în drepturile omului, inclusiv în drepturile copilului, precum și experiența în prevenirea și combaterea violenței față de copii, va constitui un avantaj.

Limbi vorbite: Nivel avansat de comunicare scrisă și verbală în română și limba rusă. Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj.

PROCEDURA DE APLICARE:

Pentru a participa la concurs, persoanele interesate urmează să expedieze următoarele documente:

  • CV personal,
  • scrisoarea de motivare.

Data limită pentru depunerea dosarului – 29 decembrie 2023.

CV-ul și scrisoarea de motivare în limba română, vor fi depuse la adresa electronică: telefonul.copilului@social.gov.md cu indicare la Subiect „Angajare – Consilier Telefonul Copilului”.

Pentru informații suplimentare vă rugăm să sunați la: [показать номер]067466116, persoana de contact – Tudureanu Gabriela.

Doar candidații preselectați vor fi invitați la interviu. Mult succes!

Преимущества

Тимбилдинги

Гибкий рабочий график

О компании

Serviciul de asistenţă telefonică gratuită pentru copii este o linie telefonică a cărei scop este de a proteja copii impotriva oricărei forme de încălcare a drepturilor lor, împotriva oricărei forme de abuz.
În Moldova, Serviciul de asistenţă telefonică gratuită pentru copii Telefonul Copilului 116 111  a fost lansat la 4 iunie 2014. Gestionat de Ministerul Muncii şi Protecţiei Sociale acest serviciu este implementat în practică de către AO,,CNFACEM’’ în baza unui contract de colaborare cu Ministerul Muncii şi Protecției Sociale. Serviciile sunt prestate gratis prin intermediul numărul naţional unic 116 111 atribuit de către Agenţia Naţională pentru Reglementarea în Comunicaţii Electronice şi Tehnologia Informaţiei a Republicii Moldova.Serviciile oferite de Telefonul Copilului 116 111:
  • consiliere psihologică;
  • informare în domeniul drepturilor copilului;
  • consultanță în domeniul protecției Copilului;
  • îndrumare şi referire către instituţiile abilitate să ofere asistenţa necesară.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?