Недавно опубликовано

Inginer Șef - frig industrial

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Compania ECOLUX caută un Inginer Șef pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre din cadrul Serviciului de Inginerie. Dacă vă place să fiți în mijlocul acțiunii în domeniul industrial și sunteți pregătit să vă împărtășiți experiența, vă invităm să aplicați pentru această oportunitate unică.

Responsabilități Principale:

Proiectare și Calcul Frigorific:

  • Analiza cererilor a clienților, cât și stabilirea parametrilor necesari pentru calcul frigorific.
  • Proiectarea frigiderelor și a sistemelor frigorifice industriale.
  • Efectuarea cercetărilor de piață pentru optimizarea proiectelor.
  • Conducerea mișcării și distribuției produselor și serviciilor către clienți.
  • Coordonează derularea proiectelor împreună cu șefii de echipă de instalatori, pentru a garanta calitatea serviciilor de instalare a utilajelor frigorifice.

Dezvoltare Comercială:

  • Participarea la evaluarea stocurilor și analiza tendințelor în domeniul frigului industrial.
  • Elaborarea strategiilor comerciale pentru atingerea target-urilor.
  • Informarea clienților despre noile produse și stabilirea unei comunicări eficiente.
  • Colaborarea cu furnizorii pentru rezolvarea problemelor în timp util.
  • Identificarea unor noi parteneri, efectuând un studiu constant a industriei frigului industrial mondial.

Administrație și Monitorizare:

  • Monitorizarea defectelor echipamentelor frigorifice industrial (EFI) în perioada de garanție și post-garanție.
  • Asigurarea funcționării programelor de calcul pentru selectarea EFI.

Cerințe:

  • Cunoașterea limbii române (fluent), cât și a limbii ruse (avansat). Cunoașterea limbii engleze este un avantaj.
  • Studii tehnice, preferabil cu profil de frigotehnist.
  • Experiență similară - minim 2 ani.
  • Cunoștințe aprofundate în AutoCad / SolidWorks.
  • Cunoștințe de utilizare a computerului, în special a pachetului Microsoft (Word, Excel, Outlook etc.)
  • Experiență de folosire a soft-ului de tip CRM, pentru a seta sarcini și KPI-uri subalternilor.
  • Abilități solide de analiză a unei probleme și identificarea mai multor soluții.
  • Cunoștințe de utilizare a computerului, cat si a folosirea CRM-ului.
  • Permis de conducere, categoria B.

Atitudini și Comportamente:

  • Spirit de observație, dinamism, gândire tehnică.
  • Capacitate de organizare și sortare a priorităților.
  • Orientare către rezultat și luare de decizii eficiente.
  • Disponibilitate pentru deplasări.
  • Continuitate în dezvoltarea personală și profesională.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant.
  • Oportunități de dezvoltare profesională, prin participarea la seminare si expoziții de profil.
  • Mediu de lucru tânăr și dinamic.

Vă invităm să aplicați la adresele: develop@ecolux.mdct2impact@gmail.com.

Alăturați-vă echipei noastre și contribuiți la progresul în domeniul frigului industrial!

О компании

Созданная в 1995 году, компания Ecolux является одним из ведущих поставщиков холодильного оборудования и систем вентиляции и кондиционирования воздуха, а также полного спектра автоматики, материалов и аксессуаров для данных областей.

Ecolux SRL постоянно работает над удовлетворением потребности клиентов, представляя лучшие товары и услуги европейского качества, передовых технологий, соблюдая нормы охраны природы, опираясь на своих квалифицированных специалистов. При оказании услуг главной целью является удовлетворение клиента и предоставление наилучшего решения, исходя из его потребностей и возможностей.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?