Опубликовано вчера

Consultant în marketing / Research Analyst

Компания подтверждена
Вакансия прошла проверку
Отправить резюме

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Без опыта
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Magenta ajută business-urile să ia decizii corecte. Facem acest lucru de 17 ani prin utilizarea experienței în marketing strategic, consultanță în afaceri și cercetări sociologice.

Suntem o sursă de date și expertiză pentru numeroase business-uri și organizații internaționale. Atunci când un client dorește să înțeleagă consumatorii săi sau opinia populației - noi structurăm scopurile studiului, necesitățile informaționale, ipotezele apoi colectăm datele (sondaje, interviuri, date statistice, date secundare) și răspundem la întrebările clienților.

Dacă vă doriți o carieră în research sau marketing APLICAȚI chiar dacă nu corespundeți tuturor criteriilor. Vă încurajăm să ne scrieți, iar detaliile le discutăm la interviu :)

Totul începe cu o perioadă de inducție de 3 luni în care oferim multă instruire, ghidare și feedback.

Rolul presupune următoarele activități:

  • Asistarea managerilor de proiect în implementarea cercetărilor de marketing și sociologice, lucru cu experți locali sau internaționali.
  • Elaborarea instrumentelor de cercetare în baza obiectivelor clientului (metodologie, eșantion, chestionar, ghid de moderare, plan de analiză etc.).
  • Planificarea și gestionarea proiectelor.
  • Extragerea rezultatelor, prelucrarea datelor și ponderarea acestora.
  • Formatarea grafică și structurarea informației (Infografice, scheme, rapoarte în format Word sau PowerPoint).
  • Analiza și interpretarea datelor obținute în urma sondajelor, interviurilor în profunzime, Focus Grupurilor, datelor statistice sau datelor interne ale clienților etc.
  • Comunicarea cu clienții și prezentarea rezultatelor finale

Așteptări de la candidat:

  • Dorința de învățare și creștere profesională
  • Studii superioare în domeniile: data science, marketing, economie, sociologie, jurnalism, comunicare, statistică, psihologie sau altă experiență relevantă

Ce oferim noi:

  • Expunerea la experți și angajații din top-managementul companiilor și organizațiilor atât naționale, cât și internaționale.
  • Creșterea profesională în una din meseriile de top din lume.
  • Implicarea în proiecte interesante și inovative.
  • Mediu dinamic (cafea, bean bags, selfie-uri și teambuildinguri peste hotare din partea companiei).

Detalii despre evoluția unui specialist la Magenta

Sună interesant? Așteptăm CV-ul dvs. la adresa electronică i.semionova@consulting.md

Informaţii suplimentare la tel: [показать номер]78 88 11 86

Ключевые навыки
Powerpoint Motivație Creativitate Analiza datelor Abilități de comunicare Abilitatea de a învăța rapid

Преимущества

Кофе / чай / снеки

Зона отдыха

Визитные карточки

Командировки

Тимбилдинги

Tренинги

Путешествия

Покрытие расходов на профессиональную сертификацию

Баланс между работой и личной жизнью

О компании

Magenta Consulting este prima companie de consultanță în cercetare și marketing din Moldova. Fondată în 2006, a devenit compania-lider în marketing și cercetare socială, precum și consultanță în marketing strategic și dezvoltare de afaceri.

Avem în calitate de angajați 40 de consultanți cu normă întreagă și o echipă permanentă de 600 de intervievatori pentru sondaje cantitative, ceea ce face ca Magenta Consulting să fie cea mai mare companie privată de cercetare din Moldova. În ultimii 15 ani am implementat cu succes peste 1500 de proiecte în domeniile cercetării, consultanței, marketingului strategic și dezvoltării politicilor.

Din 2008, Magenta Consulting a fost prima companie recunoscută de ESOMAR (European Research Association), urmând astfel codurile profesionale și etice stabilite în industria de consultanță la nivel internațional.

În 2013 compania a obținut premiul internațional pentru excelență în consultanță, fiind selectată drept Consultant al Anului de către fundația Gabriel Al-Salem în cadrul unei conferințe anuale internaționale „Consulting fără frontiere”.

Magenta Consulting activează pe piața moldovenească de 15 ani, timp în care a acumulat un portofoliu de peste 1500 de proiecte implementate pentru întreprinderile locale și internaționale prezente pe piață, organizațiile locale și internaționale, precum Banca Mondială, IFC, USAID, UNDP , UNFPA, Ambasada SUA, OMS, GIZ, delegația UE etc, dar și structuri de stat, cum ar fi: Ministerul Educației; Ministerul Sănătății; Ministerul Economiei; Departamentul de Administrare Judiciară (DAJ); Comisia Electorală Centrală (CEC), Organizația Moldovei pentru atragerea investițiilor și promovarea exporturilor (MIEPO).

Magenta Consulting este compania de încredere a organizațiilor internaționale de cercetare, precum Gallup, Ipsos și Romir.

Фото и Видео

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Strada Alexandru Bernardazzi 38, Chișinău
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?