Недавно опубликовано

Functionar/a administrativ in Germania - relocare(cu germana)

Основная информация

Зарплата:
от 1 500 EUR
Город:
Германия, За границей, Франкфурт

Описание вакансии

 Grupul Menz este un grup german de companii care vinde cu succes o gamă largă de produse de stil de viață în întreaga lume prin intermediul comerțului electronic. De asemenea, operam propriul nostru produs. Pentru a ne extinde portofoliul de servicii și echipa din Zella-Mehlis și Benshausen în Turingia/Germania căutăm:

 Functionar administrativ cu germana

 Ca parte a echipei noastre de vânzări, veți fi responsabil pentru vânzările online și comercializarea produselor noastre prin canale de comerț electronic, importuri si exporturi - relatia cu vama germana, suportul echipei de vanzari si ocazional pentru cea de HR.

Descrierea postului

 Cerințe:

  • Studii economice și/sau juridice
  • Cunoștințe Microsoft Office și Windows, e-mail
  • Fluență în engleză și germană (va fi necesar să scrieți, să vorbiți și să înțelegeți pentru a putea desfasura activitatea)
  • Cunostinele de legislatie si sistem de taxe in Germania reprezinta un mare plus
  • Cunoasterea altor limbi straine vor reprezenta un avantaj
  • Abilități puternice de organizare și abilități de lucru în echipă
  • Experiență în prioritizarea și susținerea mai multor proiecte administrative
  • Atenție la detalii

 Sarcini

  • Se ocupă de sarcini organizatorice și administrative
  • Comunicați cu personalul prin telefon, fax, e-mail etc.
  • Organizarea documentelor de Import-Export ale produselor companiei.

Jobul presupune lucrul la birou in Germania, Zella-Mehlis și/sau Benshausen.

Putem acomoda si integra si cupluri in functie de posturile disponibile si pregatirea/calificarile sotului/sotiei. Avem posturi disponibile in productie, ambalare, IT suport, programare, Amazon PPC specialist. Puteti vizualiza si celalalte anunturi!

Asteptam cu interes CV-ul dumneavoastra!

Va stam la dispozitie prin orice metoda de comunicare pentru mai multe detalii!

О компании

Grupul Menz este specializat în producția de piese și ansambluri îndoite ștanțate, precum și în prelucrarea acestora prin șlefuire cu vibrare, sablare și curățare a pieselor. De asemenea, vindem propriile noastre produse cu mare succes prin canale de comerț electronic.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?