Недавно опубликовано

Electrician

Основная информация

Зарплата:
10 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Cerințe:

Controlul, diagnosticarea, repararea, executarea sau modificarea precum şi întreţinerea instalaţiilor electrice în secția de Producere a fabricii, precum şi în oficiile alăturate acesteia.

  • studii cel puțin medii de specialitate în domeniu (instalator electric, electrician);
  • experiența de cel puțin 1 an într-o poziție similară;
  • deținerea autorizației pentru efectuarea lucrărilor la instalații electrice cu tensiunea de pînă la 1000 V (grupul III de securitate electrică);
  • cunoașterea schemelor de montaj a instalațiilor electrice, regulilor de exploatare tehnică a instalațiilor electrice ale utilizatorilor, normelor de securitate și protecție a muncii în procesul efectuării lucrărilor la instalații electrice, a construcției instalațiilor electrice;
  • deținerea permisului de conducere categoria „B” (constituie un avantaj);

Cunoştinţe :

  • tehnice solide, proceduri specifice de lucru şi ordinea de execuţie a acestora,
  • tipuri şi parametri funcţionali ai utilajelor agricole, instalaţiilor electrice,  dispozitivelor specifice unităţii, documentaţia tehnică a acestora.

Condiții de muncă:

  • Regim de muncă: 40 ore pe săptămînă, 8 ore pe zi și suplimentar cand este nevoie,
  • Munca se desfășoară în Secția de Producere a fabricii, mun. Chișinău, str. Industrială 21,

Responsabilități:

  • controlul stării tehnice a instalațiilor electrice;
  •  efectuarea lucrărilor de reparații curente (sau de montare) la instalații electrice: refacerea instalațiilor electrice, montarea rețelelor electrice, a articolelor pentru instalații electrice (prize, întrerupătoare) etc.;
  • menținerea în stare bună de funcționare, întreținerea tehnică, efectuarea la timp a lucrărilor de reparație și asigurarea funcționării fără defecțiuni a instalațiilor și echipamentelor electrice;
  •  identificarea cauzelor defecțiunilor și avariilor în procesul de exploatare a instalațiilor și echipamentelor electrice;
  •  rezolvarea în timp util a solicitărilor primite;
  •  respectarea normelor de securitate și protecție a muncii în timpul efectuării lucrărilor la instalații electrice;
  • întocmirea dărilor de seamă (efectuarea de înregistrări în registrul operativ).

 Oferim:

Отправить резюме

О компании

“Ravolis” -  societate cu răspundere limitată, fondată în 2009 de asociatul unic (100 %). Are drept scop de activitate - comerțul cu ridicata al cerealelor, în special - floarea soarelui pentru consum uman, semințelor, furajelor pentru animale, ș.a. La moment are 15 angajați - 3 departamente ( administrare, marketing, producere).  Fabrica de procesare a materiei prime se află în mun. Chișinău, sec. Ciocana. Produsele finite sunt destinate pentru export în proporție de 80%.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?