Недавно опубликовано

Twitter Admin

Основная информация

Зарплата:
400 USD
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
От 1 года
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Descriere pe scurt:

Contul nostru de Twitter are ca tematică Web3, investiții, tehnologie. Căutăm un om pasionat de aceste domenii pentru a putea coordona toată activitatea de pe Twitter și care înțelege limbajul specific pentru aceste industrii.

Vei avea un set de 10 tipuri de conținut care va trebui postat zilnic. Unele postări le vei publica și gândi de sine stătător, dar pentru majorititatea va trebui să colaborezi cu alți membri ai echipei: designer, video editor, cercetător, community manager.

Va trebui să analizezi impactul tuturor acestor postări și să decizi ce trebuie modificat/îmbunătățit/eliminat. Obiectivul tău va fi creșterea organică continuă, NU doar menținerea cu postări a paginii.

Responsabilități:

  • Postarea/programarea a 10 Tweet-uri pe zi
  • Crearea periodic a conținutului de tip long read, care necesită documentare
  • Coordonarea eforturilor cu membrii altor departamente care oferă surse pentru conținut
  • Propus permanent idei și îmbunătățiri
  • Ținut  pasul cu cele mai importante evenimente de actualitate din domeniu

Avantaje:

  • Salariu de la 400 dolari + bonus de performanță
  • Job Full Time, dar program flexibil, posibil și remote
  • Vei învăța mult din domeniul web3, care reprezintă viitorul tehnologie în următorul deceniu, unde vor fi cele mai bine plătite job-uri

Cerințe:

  • Engleză - B2 cel puțin
  • Capacitatea de a scrie texte scurte în engleză
  • Cunoașterea Twitterului ca platofrma din perspetiva user-ului obișnuit (poți și învăța rapid dacă nu l-ai folosit până acum)
  • Abilități basic de editare photo/canva (se poate învăța rapid)

Aștept un email de la tine, nu am nevoie neapărat de CV dar spune-mi ce experiență mai ai în domeniul social media.

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?