Недавно опубликовано

Jurist

Основная информация

Зарплата:
10 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Misiunea postului:

  • Aduce la îndeplinirea sarcinilor trasate și asigură îndeplinirea activităților ce sunt atribuite Departamentului.
  • Acordă consultanță juridică necesară întru asigurarea legală exercitării atribuțiilor BVM și bunei funcționări interne a BVM, inclusiv în raport cu personalul ei.
  • Trebuie să posede aptitudini bune de comunicare și de a stabili relații de lucru bazate pe cooperare, capacitatea de a respecta termene restrînse, tendința spre dezvoltarea profesională continuă.

Principalele atribuții:

  • Coordonează activitatea de consultanță și asistență din cadrul Departamentului;
  • Coordonează activitatea de reprezentare a intereselor BVM în instanța de judecată;
  • Asigură aplicarea normelor de drept, acordă asistență juridică subdiviziunilor BVM;
  • Elaborează propuneri, emite opinii și analizează riscurile juridice aferente;
  • Acordă consultanță juridică Conducerii;
  • Reprezintă poziția și interesele juridice ale bursei în fața autorităților;
  • Ține corespondența juridică cu organele de drept public și cele de drept

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare juridice (licențiat în drept);
  • Experiență profesională: minim 2 ani în domeniul Experiență de muncă în dreptul corporativ va constitui avantaj;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor române, rusă, cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe avansate MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
  • Responsabilitate, inițiativă, operativitate în lucru și atenție la

Abilități:

  • Organizatorice și de coordonare a echipei, de planificare, comunicare eficientă;
  • Capacități bune de analiză și sistematizare a informației;
  • Capacitate de concentrare, rezistență la efort și volum de lucru;
  • Punctualitate și acuratețe în îndeplinirea sarcinilor

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul la ardesa de e-mail: office@bvm.md">office@bvm.md

Termen de depunere a CV-lor – [показать номер]31.05.2022

 Recomandăm studierea bibliografiei de mai jos înainte de a fi invitat la interviu/concurs.

Bibliografie recomandată

  1. Legi și acte normative - bvm.md;

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Отправить резюме

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?