Недавно опубликовано

Inginer Geodez/ Topograf / Cadastru

Основная информация

Зарплата:
600 EUR
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Бухарест, Румыния

Описание вакансии

CANDIDATUL

Pregatirea profesionala

  • Absolvent studii superioare in domeniul ingineriei geodezice (geodezie, cadastru, topografie, cartografie).
  • Cunostinte bune Autocad, Ms. Office, TopoLT, alte softuri de prelucrare a masuratorilor topografice.
  • Permis conducere autoturism (constituie avantaj)

Abilitatile

  • Capacitatea de a procesa volume mari de date, respectand termenele limita.
  • Capacitatea de a gasi solutii la probleme de natura tehnica.
  • Atentie la detalii.
  • Capacitate buna de comunicare si lucru in echipa.
  • Seriozitate in indeplinirea sarcinilor primite.
  • Responsabilitate privind calitatea lucrarilor executate.
  • Responsabilitate privind operarea si intretinerea echipamentelor si accesoriilor topografice.
  • Disponibilitatea de a invata lucruri noi, dorinta de autoperfectionare.
  • Disponibilitate la deplasari in teren.

JOBUL

Descriere

Este necesara relocarea in Romania, se va asigura o locuinta in Bucuresti. Se va asigura, de asemenea, cazare in localitatile unde se desfasoara proiectele.

Jobul implica realizarea de măsurători topografice (operare statie totala + echipamente GPS), trasări și relevee specifice. Prelucrarea datelor brute din teren pentru crearea, modificarea si realizarea lucrarilor topografice.

Responsabilitatile

  • Realizarea de măsurători topografice, trasări și relevee specifice.
  • Integrarea si prelucrarea datelor provenite din masuratori.
  • Efectuare relevee constructii civile si industriale – masuratori si prelucrare.
  • Mentinerea legaturii cu colaboratorii / subcontractantii in vederea realizarii lucrarilor de teren.

Beneficiile

  • Salariu motivant in functie de cunstinte, experienta, abilitati si realizari.
  • Cazare asigurata pe teritoriul Romaniei.
  • Diurna pentru perioada deplasarilor in tara.
  • Bonus in functie de performanta - obiectivele agreate, asumate si realizate.
  • Prime de sarbatorile legale.
  • Mediu de lucru tanar, dinamic si prietenos.
  • Echipa deschisa pentru instruire, formare si dezvoltare profesionala.
  • Oportunitatea de a participa la proiecte diverse.
  • Instruire teoretică și practică.
  • Posibilitatea de a lucra cu tehnologie avansată - dorna (DJI Matricea 300 RTK, dotata cu camera Zenmuse P1).
  • Posibilitatea renegocierii anuale a pachetului salarial.

 PROCESUL DE RECRUTARE

  • Candidatii interesati vor trimite un CV la adresa de email: office@dtg.ro">office@dtg.ro.
  • Compania va face o prima selectie a CV-urilor primite si candidatii selectati vor fi solicitati pentru un prim interviu online (prin skype, zoom etc).
  • Candidatii selectati in urma primului interviu vor fi invitati la Bucuresti pentru o discutie detaliata cu managerul companiei.
  • Candidatilor selectati in urma interviului fizic li se va intocmi dosarul de angajare, urmand prevederile legale.
Отправить резюме

О компании

  • Descriere

DTG ALFA S.R.L. este o societate comerciala din Romania, cu sediul in Bucuresti, avand ca principala activitate executarea de lucrari de specialitate din domeniile cadastrului, geodeziei, topografiei si cartografiei, pe intreg teritoriul Romaniei. Compania detine autorizatie clasa I obtinuta de la Agentia Nationala de Cadastru si Publicitate Imobiliara.

  • Echipa

Specialistii din cadrul companiei alcatuiesc o echipa solida si competenta cu o vasta experienta de peste 10 ani in contractarea, derularea si realizarea cu succes a unor proiecte semnificative in domeniul cadastrului, geodeziei, topografiei si cartografiei.

  • Serviciile
    • Ridicari topografice pentru proiectare si reabilitare retele de utilitati (conducte alimentare cu gaz, apa, canal) si executia lucrarilor de infrastructura (autostrazi, drumuri, poduri, cai ferate, telecomunicatii) – planuri tip “banda” utilizand echipamente topografice clasice de tip statie totala + echipamente GPS.
    • Planuri de situatie(inclusiv curbe de nivel) necesare realizării proiectului pentru autorizarea lucrarilor de construire (PAC), a planului urbanistic zonal (PUZ) sau a planului urbanistic general (PUG).
    • Servicii de fotogrammetrie si cartografiere, obtinere ortofotoplan cu ajutorul dronei DJI Matrice 300 RTK, dotata cu camera Zenmuse P1.
    • Lucrari de cadastru şi intabulare.
    • Asistenţă topografică pe şantier (trasarea limitei de săpătură, trasarea axelor construcţiilor, trasarea cotei "zero" şi a altor cote din proiect, verticalitatea construcţiilor).

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?