Недавно опубликовано

ȘOFER

Основная информация

Зарплата:
9 396 MDL
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
От 3 лет
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Activitatea principală

Realizarea însărcinilor de transport de mărfuri și pasageri autorizate în vehiculul MSF, asigurarea condițiilor tehnice și de siguranță a vehicului și respectarea regulilor de circulație ale țării și a regulilor de securitate ale MSF, pentru oferirea unui serviciu sigur, fluid și eficient.

Responsabilități

  • Verificarea zilnica a condițiilor tehnice ale vehiculului atribuit (starea anvelopelor, ulei, combustibil, frâne, echipamente radio, piese de schimb etc.), efectuarea verificării saptamânale conform foiii de parcurs a MSF, alimentarea acestuia la nevoie, și menținerea curățeniei autovehiculului pentru a se asigura că acesta poate fi condus în condiții ideale. Efectuarea predării în cazul dacă altcineva foloseste vehiculul.
  • Asigurarea securității pasagerilor în vehicul, conducerea cu atenție, respectarea limitelor de viteză și a regulilor de circulație din țară precum și a regulilor de securitate ale MSF, pentru a evita accidentele auto.
  • Asigurarea că toți pasagerii au toate actele necesare în ordine înainte de a călători și asigurarea faptului că personalul care nu este al MSF semnează declarația de declinare a responsabilității înainte de a utiliza vehiculul
  • Asigurarea încărcării și descărcării corecte a vehiculului, transmiterea documentelor destinatarului bunurilor, verificarea stării bunurilor livrate, returnarea documentelor completate corespunzator către Logistică și asigurarea că bunurile sunt însoțite de documentele necesare.
  • Asigurarea că toate documentele pentru vehicul și permisul de conducere sunt valabile și în vehicul.
  • Informarea superiorului ierarhic cu privire la orice incident aferent transportului de pasageri și/sau mărfuri.
  • Cunoașterea modului de utilizare a tuturor tipurilor de radiouri, coduri, numere de apel și alfabete radio pe de rost și comunicarea cu baza conform politicii de comunicații a MSF pentru a informa privind locația șoferului și orice implicații potențiale.
  • Cunoașterea și respectarea regulilor de securitate legate de deplasarea vehiculelor, în special a celor legate de vamă, puncte de control și blocaje. Asigurarea că toți pasagerii cunosc și respectă regulile de securitate.

Cerințe

Educație

Educație de bază și permis de conducere. Cunoașterea drumurilor din țară.

Experiență

  • Esențial minim de 2 ani de experiență anterioară de conducere
  • Experiență de utilizare a vehiculelor specifice, de dorit (4x4, bărci, motociclete etc.)
  • Experiență de lucru în MSF sau alte ONG, de dorit

Limba

Limba misiunii și limba locală sunt esențiale

Cunoștințe

  • Cunoștințe de bază despre mecanică, de dorit
  • Cunoașterea drumurilor din zona misiunii

Competențe

  • Orientat spre rezultate și calitate L1
  • Lucru în echipă și cooperare L1
  • Flexibilitate comportamentală L1
  • Respectarea principiilor MSF L1
  • Gestionarea stresului L2
Отправить резюме

О компании

MFS is an international, independent medical humanitarian organisation. We provide medical assistance to people affected by conflict, epidemics, disasters, or exclusion from healthcare. Our teams are made up of tens of thousands of health professionals, logistic and administrative staff — most of them hired locally. Our actions are guided by medical ethics and the principles of impartiality, independence and neutrality.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?