Недавно опубликовано

CICDE anunță concurs de angajare pentru funcția de jurist/juristă (perioadă determinată)

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
От 2 лет
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Centrul de Instruire Continuă în Domeniul Electoral (CICDE) pe lângă Comisia Electorală Centrală (CEC) angajează jurist sau juristă pe perioadă determinată.

Dacă ești o persoană dinamică, energică, entuziastă și pasionată de domeniul juridic și achiziții publice, te așteptăm să te alături echipei CICDE!

Descrierea instituției:

Centrul de Instruire Continuă în Domeniul Electoral pe lângă Comisia Electorală Centrală(CEC) a Republicii Moldova este o instituție publică, creată de CEC în conformitate cu art. 27 din Codul Electoral în scopul instruirii și calificării funcționarilor electorali, precum și a altor subiecți implicați în procesul electoral din Republica Moldova (mai multă informație www.cicde.md).

Candidatul/-a ideal/-ă

Te poți alătura și tu echipei dacă:

  • ai studii superioare, de licență, în Drept;
  • ai experiență profesională minim 2 ani în achiziții publice;
  • ești responsabil/-ă, dai dovadă de profesionalism, ai capacități de: a lucra în echipă, a te orienta către rezultate, învățare și dezvoltare continuă, de a soluționa probleme și de a lucra cu minimă supraveghere;
  • cunoști limba română. Cunoașterea limbilor ruse și engleze reprezintă un avantaj.

Responsabilități

În calitate de angajat/ angajată vei:

  • Asigura corectitudinea legală a documentelor elaborate de CICDE și oferi suportul juridic necesar în desfășurarea activităților curente.
  • Realiza activitățile aferente desfășurării procedurilor de achiziții publice conform legislației în vigoare.
  • Coordona procesul de implementare și funcționare a Controlului Intern Managerial (CIM) în cadrul CICDE.
  • Întocmi contracte cu persoane fizice și operatori economici.

Beneficii

Răsplătim cu drag eficiența, implicarea și ne dorim pentru angajați să găsească ușor un echilibru între viața personală și cea profesională. Suntem siguri că făcând parte din echipa CICDE vei avea ocazia să te dezvolți și să crești, beneficiind de:

  • Cursuri de dezvoltare profesională;
  • Deplasări de serviciu;
  • Pachet social complet;
  • Salariu conform Legii nr. 270 din [показать номер]23.11.2018 privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar;
  • Zi liberă plătită de ziua ta de naștere.

Condițiile de muncă:

Înscrierea în concurs:

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze pe adresa info@cicde.md">info@cicde.md  următoarele:

  • Curriculum Vitae (CV) cu specificarea a 2 persoane de referință și a datelor de contact (telefon, email, funcție);
  • Scrisoare de motivare în care să descrieți succint experiența relevantă funcției scoase la concurs;
  • Copii de pe diplomele de studii (licență, masterat, doctorat, după caz).

Termenul limită pentru depunerea electronică a dosarelor: 21 ianuarie 2022, ora 17:00.

Selecția se va realiza cu respectarea principiilor nediscriminării, tratamentului egal și transparenței, cu luarea în considerație a specificului domeniului de activitate a CICDE.

Persoana de contact:

Marcela Roșca, nr. de telefon: [показать номер]068818086, e-mail:  marcela.rosca@cicde.md">marcela.rosca@cicde.md.

Te așteptăm în echipa noastră!

Отправить резюме

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?