Недавно опубликовано

Receptionist Hotel

Основная информация

Зарплата:
7 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Без опыта, Студенты
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

  • întocmirea actelor necesare cazării clienţilor (completarea corecta si completa a fiselor de turist si verificarea acestora in baza unui document de identitate)
  • inregistrarea corecta a key-cardurilor si a cardurilor valorice, urmărirea şi încasarea plăţilor
  • urmarirea zilnica a on-line-urilor si modificarea disponibilitatii dupa caz si in functie de instructiunile primite de la superiorul ierarhic;
  • urmarirea paginilor online de rezervari si comentarii pe care apare unitatea noastra de cazare si transmiterea noutatilor / modificarilor aparute superiorului ierarhic;
  • introducerea corecta si verificarea consumului pe fiecare departament (minibar, restaurant); pe fisele de consum minibar de la camera va semna fiecare receptioner dupa ce le va introduce in sistem, la sesizarea vreunei diferente se va anunta imediat superiorul ierarhic direct;
  • receptionerul incaseaza numai cu bon fiscal; nu elibereaza facturi neconforme cu serviciile prestate;
  • modalitatea de check-out: verificarea camerei la check-out se face numai dupa ce turistul a predat cardul de acces in camera; dupa check-out accesul turistului in camera va fi permis doar in prezenta unui angajat al hotelului;
  • gestionarea corecta a rezervarilor si camerelor disponibile pentru evitarea aparitiei overbooking-ului răspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare şi cazare oferite clienţilor hotelului;
  • răspunde pentru rezolvarea eficientă a problemelor apărute pe parcursul desfăşurării activităţii;
  • raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza informatiile din domeniul sau de activitate colegilor si superiorilor ierarhici

Abilitati:

  • cunostinte avansate de limba engleza;
  • fara experienta
  • cunostinte operare calculator si programe;
  • capacitatea de a lucra in echipa; dexteritate manuala; seriozitate; fidelitate, promptitudine.
Отправить резюме

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?