Недавно опубликовано

{REMOTE} Administrator Sistem IT - Networking/Security

Основная информация

Зарплата:
25 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
От 2 лет
Город:
Удаленная работа

Описание вакансии

Vremurile s-au schimbat. Oamenii s-au schimbat. Încercăm să ne adaptăm cât mai bine situației actuale și ne-am propus să găsim persoana potrivită, cu care să colaborăm (remote) în activitatea noastră. Evident, păstrând flexibilitatea și dinamica impusă de situația actuală (probabil noul standard).

Noi, la ITPS, de peste 15 ani furnizăm exclusiv servicii IT pentru infrastructuri complexe, fiind una dintre companiile-pionier in acest segment din România. Prețuim flexibilitatea, curiozitatea, deschiderea spre inovație și învățare. Modul în care suntem organizați, precum și lucrurile în care credem ne-au permis să avem o activitate consistentă tehnic și fascinantă pentru oamenii dedicați. Încercam să ținem birocrația la minim și să ne concentrăm pe esențial.

La noi în echipă îți vei găsi locul printre oameni care trăiesc, vorbesc, respiră IT.

Responsabilitati principale:

  • Suport pentru sistemele IT ale clienților noștri din România, folosind tehnologiile descrise mai jos;
  • Configurare și support switch-uri/routere Cisco;
  • Configurare și support firewall-uri Fortigate/PaloAlto Networks;
  • Configurare și suport retele WiFi controller-based Cisco / Ubiquity;
  • Configurare conexiuni VPN criptate SSL/IPSEC;

Cerințe:

  • Experiența pe un post cu atribuții similare (minim 2 ani);
  • Experiență în routing & switching (VLAN’s, rute statice, OSPF, EIGRP) din echipamente Cisco sau HP, sisteme Wireless Cisco, Ubiquity, Ruckus sau orice altă tehnologie Wi-Fi controller-based;
  • Expertiza cu oricare din sistemele de mai jos e un mare plus (chiar și la venituri)
    • Sisteme de securitate (NGFW, IPS, AntiDDOS) din categoria Palo Alto Networks, Fortigate, Cisco sau CheckPoint;
    • Security software - Iptables, SQUID, routing, Syslog, DNS, DHCP, configuratii diversificate Routere & UTM-uri, Switch-uri Layer 2&3 (VLAN, Trunk, routing, STP, PAGP, DHCP_snooping), Cisco Enterprise Wireless, Ubiquity Networks (Guest access, Dot1x, Radius);
    • Soluții de tip VPN – IPSEC, SSL;
    • Distribuții de Linux (CentOS/RedHat, Debian, etc.);
    • Soluții de monitorizare – Nagios, LibreNMS, cacti etc.
    • Orice alte tehnologii pe care nu le-am menționat, dar sunt adiacente acestora.
  • Responsabilitate față de activitatea prestată, autodeterminare, seriozitate;
  • Capacitatea de a susține idei și de a analiza multiple variante;
  • Abilități de comunicare, relaționare, organizare;
  • Fluență în limba română (scris și vorbit);
  • Întelegerea limbii engleze (capacitate cel puțin rezonabilă de exprimare).

Ce oferim:

  • Oportunități de dezvoltare profesională, chiar iți oferim numeroase posibilitați de training care te pot dezvolta semnificativ în direcția tehnică aleasă de tine. De menționat că și colegii nostri seniori sunt cu adevărat interesați să te susțină în evoluția ta;
  • Dacă interesul tău este dedicat rezolvării problemelor, iți garantăm că nu vei întâmpina dificultăți de comunicare cu colegii sau superiorii;
  • Între [показать номер]20.000-30.000 MDL/lună este intervalul de salariu la angajare (funcție de experiența și competențele tale), iar veniturile următoare vor fi și ele corelate cu evoluția ta profesională. Anual ajustăm salariile și credem cu tărie în păstrarea unui raport constant între munca depusă și banii câstigați;
  • Programul este decent, iar orele suplimentare sunt o excepție;
  • Nu avem regim de “on call”, nici program de noapte, nici rotații (nu suntem o fermă de IT-iști).

Asadar, ne extindem echipa! Dacă crezi că ai competențele necesare și atitudinea potrivită pentru jobul nostru  APLICĂ AICI!

Отправить резюме

О компании

Suntem o echipă bine închegată, cu oameni motivați de pasiunea pentru IT și ghidați de obiectivitatea specific inginerească.

Valorile noastre cele mai importante sunt flexibilitatea, curiozitatea, deschiderea spre inovație și învățare. Acestea ne permit să crestem rapid și continuu pe piaţa IT&C.

Avem experiență, răbdare, grijă la detalii. Felul în care ne facem munca vorbește de la sine, prin implementările de succes, prin numărul de colaborări reușite și de clienți care folosesc repetat serviciile noastre.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Тимишоара, Timișoara, Calea Lugojului nr 7
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?