Недавно опубликовано

Manager Vânzări

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
От 3 лет
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Managerul de vânzări în Departamentul Relații Internaționale este responsabil de comunicarea beneficiilor produselor companiei noastre pentru a stimula vânzările. Managerul de vânzări reprezintă punctul de contact între instituție și potențialii sau clienții noștri, respectând o serie de responsabilități, inclusiv identificarea și educarea clienților potențiali, sprijinind în același timp clienții existenți cu informații și asistență legate de produse și servicii.

Responsabilități:

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Promovarea produselor și a imaginii companiei în conformitate cu politica și strategia de marketing.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Analiza potențialului pieței, gestionarea bazei de clienți existentă si studierea potențialilor clienți în scopul atragerii spre colaborare.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Efectuarea rapoartelor cost-beneficiu ale clienților existenți și potențiali.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Gestionarea rapoartelor despre nevoile, problemele, interesele, activitățile competitive ale clienților și potențialul pentru noi produse și servicii.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Vânzarea de produse și servicii folosind argumente solide către clienții potențiali.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Menținerea unor relații de afaceri pozitive pentru a asigura vânzările viitoare.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Gestionarea problemelor și reclamațiilor clienților pentru a maximiza satisfacția.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Recepționarea și procesarea comenzilor.

Cerințe față de candidat:

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Studii superioare într-un domeniu relevant.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Experiență de minimum 3 ani în vânzări medicale, relații cu clienții în cadrul unei organizații publice sau private.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Cunoașterea pachetului MS Office.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Cunoașterea limbilor română, rusă si engleză la nivel avansat.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Deținerea permisului de conducere Categoria B.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Gândire analitică și abilități de soluționare a problemelor.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Excelente abilități de negociere și management a relațiilor cu clienții.

<!-- [if !supportLists]-->l <!--[endif]-->Cunoașterea și înțelegerea procesului de vânzări.

Candidatul ideal trebuie să demonstreze abilitatea de multitasking într-un mediu rapid, să lucreze bine cu oameni dintr-o varietate de medii și culturi diferite, să construiască relații strategice cu clienții și colegii de muncă, să lucreze ca parte a unei echipe, să ia măsuri active pentru a rezolva problemele si să aibă o pasiune pentru activitatea medicală.

Oferim condiții de muncă într-un oficiu modern echipat confortabil pentru angajații nostri. Salariu motivant. Beneficii suplimentare.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa electronică administration@gbg.md. Scrisoarea de recomandare va constitui un avantaj.

Отправить резюме

О компании

Compania GBG - MLD este furnizorul lider de echipamente medicale, sisteme de diagnostic, reactivi, consumabile și suport tehnic pentru spitalele, centrele de diagnostic și laboratoare de cercetare din Republica Moldova de peste 25 de ani. Principalul obiectiv al companiei noastre este de a oferi clienților noștri cele mai bune soluții pentru activitatea lor.

Company website

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Str. Albisoara 64/2
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?