Недавно опубликовано

Key Account Manager

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Compania MIRAMOB face parte din grupul de companii TANDEM, are peste 19 ani experiență pe piața mobilei din Republica Moldova și România, cu o rețea de 8 magazine în diferite orașe (Chișinău, București, Brașov, Cluj-Napoca, Iași, curînd în Oradea).

Suntem în căutarea unui Key Account Manager, rolul esențial al căruia constă în menținerea și extinderea portofoliului de clienți B2B.

Responsabilități-cheie:
- Menține comunicarea profesionistă cu clienții existenți, dar și continuu extinde portofoliul de clienți B2B, pentru a atinge targetul de vânzări;
- Selectează strategiile potrivite pentru clienți din sectoare cheie;
- Construiește, dezvoltă și menține relații profitabile și de lungă durată cu clienții, partenerii;
- Monitorizează derularea contractelor cu clienții din portofoliu;
- Promovează produsele și serviciile companiei, coordonează și bugetează campaniile de promoții;
- Analizează preferințele clienților, monitoring permanent al pieței;
- Monitorizează indicatorii comerciali, găsește metode de eficientizare a activității și de creștere a vânzărilor;
- Îmbunătăște permanent procesului de vânzare, dezvoltă și implementează standarde de vânzare;
- Întocmește rapoarte privind activitatea desfășurată;
- Reprezentarea companiei în relația cu parteneri externi și interni.

Candidatul de succes:
- Este profesionist cu experiență de minim 2 ani în domeniul vânzărilor B2B, cu rezultate demonstrate;
- Vorbește fluent limbile română și rusă, engleza – nivel conversațional
- Are studii finalizate în Economie;
- Știe cum să atragă și să construiască relații pe termen lung cu clienții și este un bun negociator;
- Posedă abilități analiză, planificare, bugetare;
- Operează la nivel avansat cu PC (Ms Office);
- Este capabil să lucreze într-un mediu rapid și complex;
- Este posesor al carnetului de conducere și are automobil propriu.

Ce oferim:
- Salariu competitiv, în funcțiue de expertiza candidatului;
- Bonusuri trimestriale și anuale bazate pe performanță;
- Traininguri, conferințe, expoziții de profil naționale și internaționale;
- Produsele companiei cu preț redus.

Candidații interesați, care s-au regăsit în cele descrise mai sus, rugăm să expedieze CV-ul la adresa hr@tandem.md">hr@tandem.md , cu indicarea titlului “Key Account Manager”.

Отправить резюме

О компании

Группа компаний TANDEM развивается в Молдове с 2002 года, в Румынии – с 2015. На сегодняшний день мы являемся одним из самых избранных производителей мебели в Молдове.

Все продукты мы производим и продаём сами: мягкая мебель, корпусная мебель, матрасы.

Ассортимент насчитывает более 500 видов мебели, которые представлены в разных размерах, и в различной цветовой гамме (более 100 цветов). Клиенты выбирают компанию за яркий живой дизайн, постоянно пополняющийся модельный ряд, качественные материалы, долговечность и удобные дополнительные услуги.

В группе компании TANDEM сегодня: – более 300 человек, 2 фабрики, 1 шоу-рум в г. Кишиневе, 9 шоу-румов в Румынии, централизованный отдел маркетинга.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Petricani 15/1, magazin Tandem
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?