Недавно опубликовано

Mecanici

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Sunt disponibile 6 posturi
Descrierea job-ului:

  • asigura reparația mașinilor de pe liniile de fabricatie în concordanta cu productia
  • efectueaza intretinerea periodica a masinilor din productie
  • cauta solutii de imbunatatire tehnica a masinilor pentru evitarea defectelor
  • participa la realizarea necesarului de piese de schimb, scule si alte echipamente.

Calificari:

  • experienta in mentenanta reprezentand un avantaj
  • abilitati bune de comunica si lucru in echipa
  • abilitati foarte bune de rezolvare a problemelor
  • cunostiinte tehnice.

Responsabilitati:

  • Este responsabil de buna functionare a echipamentelor liniilor de productie precum si utilajelor si instalatiilor de utilitati, depozite de materii prime, depozite de produs finit (din punct de vedere mecanic);
  • Verifica zilnic conform procedurii, la inceperea lucrului precum si in timpul orelor de munca, ori de cate ori este necesar, starea tehnica a utilajelor din productie si consemneaza in raportul de schimb de tura.
  • comunica mecanicului din schimbul urmator problemele aparute in fabrica din punct de vedere mecanic si functional.
  • Efectueaza reparatii de urgenta, la solicitarea coordonatorului de productie, sefului de tura, sau operatorului liniei.
  • Asigura intretinerea utilajelor din punct de vedere mecanic, conform specificatiilor tehnice ale linilor si instalatiilor date de producator.
  • Efectueaza revizii si reparatii sub indrumarea sefului de tura conform planului de intretinere.
  • Colaboreaza cu operatorul liniei de fabricatie, cu coodonatorul de productie pentru interventii la liniile de fabricatie in vederea reglarii, repararii in conditii de siguranta muncii.
  • Anunta operatorul si seful direct dupa remedierea defectiunii linei de fabricatie si se asigura ca linia functioneaza in parametrii dati de producator.
  • Acorda sprijin colegilor din departamentul tehnic in vederea remedierii defectiunilor si punerii in functiune a echipamentelor / utilitatilor necesare procesului de productie;
  • Participa la receptia, instalarea si punerea in functiune a utilajelor si instalatiilor.
  • Participa la programele de instruire in vederea intelegerii functionarii / exploatarii / depanarii echipamentelor industriale.
  • Monitorizeaza si propune achizitionarea pieselor de schimb, uzuale si strategice in asa fel incat oprirea echipamentelor din punct de vedere mecanic sa fie redusa la zero;
  • Raportează imediat pericolele legate de conditiile de lucru nesigure, accidentele, rănirile, bolile, urgenţele, deversările etc.
  • Anticipeaza eventualele probleme / oportunitati si are initiativa in procesul de imbunatatire continua si in colaborarea cu colegii si superiorii pentru a imbunatati eficienta fabricii si a proceselor, costurilor si managementului.
Adresa: Alphaterm SRL
Parcul Industrial Tracom
str. Columna 170
Отправить резюме

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?