Вакансия от 26 января 2021

Резюме работы

  • Зарплата: Договорная
  • Город: Кишинёв
  • Требования:Опыт работы от 2 лет
  • Образование: высшее

Описание вакансии

Descrierea activității:

  • Elaborarea, menținerea, dezvoltarea și asigurarea funcționării sistemului informațional în domeniile: finanțelor publice, fiscal, vamal și achiziții publice;
  • Aplicarea standardelor tehnice în domeniul tehnologiilor informaționale în vederea soluționării cerințelor specifice ale Instituției.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaționale;
  • Cunoașterea fluentă a limbii de stat;
  • Cunoașterea limbajelor de programare: PHP;
  • Cunoașterea bazelor de date: Mssql, MySQL, Infomix, MSAcces;
  • Cunoașterea limbajelor de scriptare și machetare: HTML, CSS, JavaScript, Jquery, Ajax, Bootstrap;
  • Cunoașterea principiilor de dezvoltare, proiectare, elaborare, testare și implimentare a programelor și aplicațiilor Web;
  • Cunoașterea instrumentelor de dezvoltare a aplicațiilor: PHP Storm sau alt IDE;
  • Capacitatea de a lucra eficient în echipă cât și în mod individual.

Constituie un avantaj:

  • Experiența de 2 ani în domeniu;
  • Cunoașterea limbii engleze nivel tehnic;
  • Cunoaşterea protocoalelor Web;
  • Machetarea aplicaţiilor Web adaptive (RWD).

Oferim:

  • Program de integrare și ghidare de către un mentor;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Program de muncă 8 ore pe zi, 40 ore pe săptămînă;
  • Salariu competitiv, pachet social deplin;
  • Recompense și beneficii de motivare suplimentară.

Dacă ești interesat de această poziție, te rugăm să ne expediezi CV-ul tău însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: resurse.umane@ctif.gov.md   sau contactează-ne la nr. de telefon (+373) 060-588-817.

Treci interviul ONLINE

Отправьте свое резюме с уверенностью

  • Компания подтверждена командой delucru.md
  • Вакансия была проверена командой

ИНФОРМАЦИЯ О КОМПАНИИ

Centrul de Tehnologii Informaţionale în Finanţe (în continuare – CTIF) este o instituție publică, al cărui fondator este Ministerul Finanțelor, și are misiunea de a coordona și de a organiza activitățile orientate spre asigurarea implementării politicilor publice în domeniile: finanțe publice, achiziții publice, fiscal, vamal, în partea ce ține, în temei, de administrarea și dezvoltarea sistemelor informaţionale, a infrastructurii TIC și a altor infrastructuri conexe activității desfășurate în cadrul Ministerului Finanțelor și a autorităților administrative din subordinea acestuia, precum și de implementarea tehnologiilor informaționale atât în cadrul entităților menționate, cât și în afara Ministerului Finanțelor.

Instituția are autonomie financiară și își desfășoară activitatea în conformitate cu prevederile Statutului său, aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 125 din 06.02.2018, sub conducerea Consiliului – organ colegial superior și a directorului CTIF, care asigură activitatea executivă a instituției.

Vezi mai mult
Реклама cursuri de engleza

Вы все еще ищете работу
или ищете сотрудников для
своего бизнеса?