Недавно опубликовано

Manager vânzari B2B (industria confecţiilor)

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
От 2 лет
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Obligaţiuni de serviciu:

  •  Gestionează vânzările de produse noi pentru clienții existenți;
  •  Supraveghează termenii de realizare;
  • Pregătește documente comerciale, contracte ;
  •  Participă la rezolvarea problemelor operaționale pentru clienții actuali;
  • Controlează și mărește veniturile pentru proiectele lansate;
  •  Participă la implementarea și lansarea de noi strategii de vânzare;
  •  Negociază contractele cu Directorul General;
  •  Întocmeşte periodic materiale de sinteză (rapoarte, statistici) şi de prezentare (bugete estimative);
  •  Acordă asistenţă tehnică şi comercială clienţilor şi potenţialilor clienţi;
  •  Participă activ la şedinţe interne şi colective, împreună cu clienţii şi partenerii;
  •  Identificarea canalelor B2B şi promovarea produselor în vederea identificării clienţilor şi încheierea contractelor cu clienţi externi;
  •  Contribuirea la dezvoltarea portofoliului de produse şi materialelor de promovare necesare;
  • Organizarea proceselor de negociere, suport a clienţilor;
  •  Coordonarea lansării contractelor în producere;
  •  Evaluează condițiile tehnice, de afaceri și de circulație ale achiziției;
  •  Identifică cele mai bune soluții pentru clienți;

Responsabilitati:

  •  Primeşte comenzi de la clienţi şi îi ghidează pe tot parcursul procesului de creaţie, pînă la recepţionarea comenzii de către client;
  •  Consultarea clienţilor privind gama de servicii;
  •  Negociază contractele şi răspunde pentru corecta executare a contractelor şi acordurilor încheiate cu clienţii din portofoliu;
  •  Urmăreşte atragerea permanentă de noi clienţi;
  •  Urmăreşte realizarea planului de vînzări lunar şi anual stabilit;
  •  Stabileşte şi dezvoltă o relaţie profesională cu clienţii organizaţiei;
  • Cunoaşterea lucrului cu CRM;
  • Răspunde pentru calitatea aprovizionării clienţilor;
  •  Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vînzare;
  •  Răspunde de întocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale în conformitate cu acordurile încheiate cu clienţii), încasari şi plăţi în numerar;

Cerinte:

  • Studii: superioare Marketing şi Vinzari, Economice, Tehnolog în industria uşoară.
  • Cunoașterea MS Office, alte softuri ce ar facilita procesul de vinzare;
  • Experiență în vinzari B2B;
  • Limba engleza nivel mediu conversational;
  • Bune abilitati de analiza si sinteza, creativitate, sirguinta, pasiune.

Graficul de lucru:

  •  Luni-vineri;
  • De la 8 pina la 17 cu pauza de masa.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul prin e-mail: hr@vasconi.md   cu indicarea poziţiei pentru care aplică.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Отправить резюме

О компании

Compania Vasconi – unul dintre cei mai mari producători de articole din tricotaj din Republica Moldova,

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?