Publicat Recent

Reprezentant Medical

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 1 an
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Reprezentanța din Republica Moldova a Companiei Daneze ”Novo Nordisk A/S” este în căutarea unui
candidat de succes pentru funcția de Reprezentant Medical.

Despre funcție:
Reprezentanții medicali ai companiei Novo Nordisk participă la promovarea produselor companiei în instituțiile medicale la toate nivelurile. Veți face parte dintr-o echipă prietenoasă de profesioniști din Republica Moldova.
Această poziție este temporară. This position is temporary. Locația Republica Moldova, Chisinau.

Cerințe:
  • Studii Superioare (medic sau farmacist)
  • Experiența în domeniul farmaceutic va servi ca un avantaj suplimentar SAU Minim 1-2 ani experiență în vânzări pe piața farmaceutică sau 1-2 ani experiență în managementul sănătății publice
  • Abilități bune de comunicare
  • Flexibilitate și capacitatea de a trece cu succes provocările
  • Capacitatea de a organiza independent lucru în regiune
  • Cunostinte MS Office, Excel
  • Lucru în teren - nu mai puțin de 50% din timpul de lucru
  • Permis de conducere categoria „B” (test drive la angajare).
  • Cunoașterea limbii engleze (la nivel de începător)
  • Locuri de resedinta preferate - Chisinau.

Principalele responsabilități:
  • Promovarea produselor Novo Nordisk pentru a atinge obiectivele conform planurilor companiei.
  • Cooperarea eficientă cu clienții cheie, furnizarea informațiilor despre produsele noastre, dispozitivele de injectare și metodele de utilizare a acestora.
  • Identificarea clienților noi și analiza potențialului acestora.
  • Elaborarea planurilor de dezvoltare a afacerii într-o anumită zonă.
  • Planificarea și participarea la evenimente locale – conferințe, acțiuni umanitare.
  • Organizarea și desfășurarea de mese rotunde cu specialiști în endocrinologie și farmacie.
  • Îmbunătățirea continuă a cunoștințelor despre produse și piață, fiind un reprezentant exemplar al companiei.
  • Raportarea periodică a vizitelor (tabletă / PC).
  • Monitorizarea tuturor evenimentelor, proceselor și fenomenelor importante care afectează sau ar putea afecta afacerile și/sau imaginea companiei și informarea Managerul Regional în timp util.
  • Analiza activităților concurenților.
  • Respectarea documentului „Etica în afaceri” în versiunea  care corespunde legislației în vigoare și legislației privind interacțiunea cu lucrătorii medicali și farmaceutici.
Dacă credeți că această oportunitate vi se potrivește, sunteți bineveniți să aplicați prin trimiterea CV-

Despre companie

Novo Nordisk este lider mondial în tratamentul diabetului. De asemenea, Novo Nordisk ocupă poziții de leader în domenii precum tratamentul obezității, tulburărilor de hemostază și deficiența de creştere

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte