Publicat Recent

Contabil Sef

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 2 ani
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania SIXT rent-a-car Moldova, membră a retelei de companii din 105 tari din lume, anunță concurs pentru postul vacant de:

SIXT rent-a-car Moldova este o companie dinamica care face parte dintr-o companie internaționala SIXT Germany - lider international in servicii de închirieri auto pe termen scurt si teren lung (leasing operational)

Cerinţe minime:

- Studii superioare în domeniul contabil,
- Experiență în contabilitate de minim 3 ani;
- Cunoașterea foarte buna a Standardelor Nationale de Contabilitate / cunostrerea IFRS este un avantaj
- Cunoștințe de baza a legislației legislației fiscale;
- Utilizator de utilizare calculator: MSOffice: Excel - obligatoriu
- Cunoașterea 1C la nivel avansat;
- Cunoașterea limbilor: româna, rusa, engleza este un avantaj
- Punctualitate, disciplină
- Gândire analitica.

Responsabilităţi de baza:

1. Evidenta contabila a:
- operatiunilor de inchiriere auto pe termen scurt
- operațiunilor de leasing operational auto,
- Evidenta combustibiluii si a foilor de parcurs
- mijloacelor fixe - autovehicule

2. Urmărirea încasărilor de la debitori cu tinerea evidentei contabile:-
extrase bancare in MDL
- extrase bancare in valuta (Eur)
- casieria in MDL
3. Corespondenta cu furnizorii, autoritati de stat (FISC, CNAS)

Se oferă:
-   Salariul este ajustat la volumul de lucru de la 15 000 lei.

 - dupa perioada de proba (de la 1 luna pana la 3 luni ) salariu creste peste 20 000 lei.

Oferim:

- Mediu de lucru dinamic;
- Colaborarea cu o echipă profesionistă
- Birou - in centrul orasului pe bd. Negruzzi 10.

Vă rugăm să transmiteţi CV-ul Dvs pe e-mail: job@sixt.md">job@sixt.md
Confidențialitatea informatiilor din CV si in urma convorbirilor este garantata.

Trimite CV

Despre companie

SIXT rent-a-car Moldova este o companie tânăra si dinamica care face parte dintr-o companie internaționala - SIXT RENT A CAR, GERMANIA, lider international in servicii de închirieri auto si leasing operațional. Cu venituri de peste miliarde de euro și o flotă de 180.000 de masini, având companii fiice în peste 115 țări din întreaga lume. Sixt este cel mai mare cumpărător flotă de BMW la nivel internațional, cu toate acestea SIXT nu este o companie de închirieri auto de lux, ci o companie cu servicii net-superioare și mașini mai bune pentru toată lumea la o valoare excepțională.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte