Publicat Ieri

Director de vânzări

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
15 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 3 ani
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Sandro Livv este un brand de îmbrăcăminte de lux cu producere in Italia, cu. Căutăm un spirit extrem de motivat, analitic și antreprenorial, care să poată strategiza distribuția noastră și să construiască relatii cu fiecare client

DESCRIEREA POSTULUI:

Titlu: Executiv de vânzări

Locație: Showroom Sandro Livv, str.Mihai Eminescu 41/1

Veți fi responsabil pentru creșterea vânzărilor cu clientii locali, asigurându-vă în același timp că rețeaua noastră de distribuție maximizează oportunitatea și este aliniată cu strategia și poziționarea mărcii.

RESPONSABILITĂȚI CHEIE:

  • Gestionați și acționați ca principal contact pentru clientii nostri la nivel local,
  • Construiți și mențineți relații comerciale puternice cu parteneri angro din toate regiunile.
  • Căutați activ și contactați clienți potențiali pentru a construi baza de clienți.
  • Efectuați vizite regulate pe piață, întâlniri cu ridicata ale partenerilor, precum și apeluri telefonice periodice pentru a furniza o analiză detaliată a performanței mărcii și a realiza o strategie adaptată.
  • Colaborați îndeaproape cu clienții locali și angro pentru a vă asigura că toate plățile sunt decontate în termenele stabilite.

 GESTIONAREA COMENZII

  • Pentru a lucra îndeaproape cu colegii din lanțul de aprovizionare și echipa angro pentru a gestiona toate problemele legate de comandă.
  • Introduceți comenzile în sistem cu precizie și în timp util.
  • Trimiteți toate documentele / comenzile de vânzare partenerilor angro pentru confirmare
  • Gestionarea clientilor care au procurat din showroom la toate etapele( vinzare-ajustare-predarea articolului ajustat).

MAXIMIZAȚI VÂNZĂRILE

  • Identificați, negociați și lansați noi oportunități de afaceri, precum și îmbunătățirea continuă și dezvoltarea afacerii existente, atât în ​​ceea ce privește vânzările, cât și nivelul de servicii.
  • Efectuați o revizuire continuă a performanței vânzărilor și colaborați atât cu clienții, cât și cu echipele de sediu pentru a înțelege și a gestiona nevoile de reordonare.

ANALIZA VÂNZĂRI

  • Pregătiți rapoarte de vânzări sezoniere: rezumate ale tendințelor produselor și orice alte informații despre afaceri pentru a ajuta la stimularea strategiei și a vânzărilor și comunicați constatările echipei de proiectare.
  • Pregătiți periodic actualizatorii de piață și actualizările economice.

PROFIL IDEAL ȘI EXPERIENȚĂ

LOCALIZARE: Chisinau
EDUCAȚIE: Studii universitare sau echivalent
EXPERIENȚĂ: Experiență semnificativă în comerțul cu amănuntul de lux, cu cel puțin 3 ani în managementul en-gros sau de comercializare.
LIMBI: Engleza (esențială - scrisă și verbală), italiana sau franceza este extrem de dorită

ABILITĂȚI / ATRIBUȚI PERSONALI:

  •  O pasiune pentru Sandro Livv și colecțiile noastre
  • Înțelegere de afaceri dovedită cu abilități excelente de negociere
  • Orientarea către client cu capacitatea de a construi relații
  • Auto-motivat cu un sentiment de inițiativă și urgență
  • Abilitatea de a gândi strategic și de a urmări operațional
  • Abilitate analitică bună cu abilități dovedite de rezolvare a problemelor
  • Jucător de echipă cu atitudine pozitivă de serviciu
  • Alfabetizare excelentă a computerului
  • Flexibil
  • Dornici să învețe
  • Capacitatea de a călători la Milano / Paris pentru săptămâni de modă de 2-4 ori / an (odată cu ridicarea restricțiilor de călătorie)

Abilități cheie
Analiza comportamentului consumatorilor Managementul conflictelor Managementul proiectului Managementul stresului
Trimite CV

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Ceai / cafea / snacksuri

Deplasări de serviciu

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Cursuri de limbi străine

Traininguri

Uniformă

Program flexibil

Călătorii

Despre companie

Sandro Livv revendică practicile de excludere din industria modei pentru a arăta cum trăim de fapt acum. În ultimii cinci ani suntem mândri că am construit un brand care prin colectii Limited Edition a suplinit dorinta clientilor de a purta ceea ce ii reprezinta, am luat un angajament elegant față de alternativă. O dedicație pentru lucrurile opuse.
Ce înseamnă asta? Că suntem fericiți să sacrificăm profitul, pentru a crea un produs care are personalitate pe lângă valoarea estetică. Un produs care implica tesaturi de calitate, o dedicatie deosebita a croitorilor nostri Italieni si un croi care a fost adaptat maximal clientilor nostri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Mihai Eminescu 41/1