Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Misiune post:  asigură dezvoltarea, testarea și implementarea softurilor bancare

Responsabilități specifice:
⦁ Completează documentul intern de dezvoltare cu specificații tehnice, conform standardelor și metodologiei aprobate, completând secțiunile de care răspunde în calitate de programator
⦁ Scrie codul sursă, corectează și documentează programele și aplicațiile noi sau existente, pe baza standardelor și procedurilor aprobate.
⦁ Verifica dacă versiunile lansate în producție reflectă modificările așa cum au fost programate, testate și aprobate
⦁ Se asigură că rezultatele programării sunt în concordanță cu cerințele funcționale și operaționale ale soluției, cum ar fi performanța funcțională, compatibilitatea, securitatea și respectarea reglementărilor
⦁ Investighează problemele programului și colaborează la colectarea și analizarea informațiilor pentru dezvoltarea și modificarea aplicațiilor
⦁ Oferă asistență la implementarea schimbărilor în versiunile lansate în producție
⦁ Asistă la proiectarea și realizarea de programe informatice prin crearea de scheme logice, pregătind date de test, programe de corectare și testări
⦁ Testează riguros programele înainte de trecerea în faza de testare, pentru a se asigura că operațiunile se desfășoară în condiții optime și fără defecte
⦁ Asistă la testarea de acceptanță în urma căreia se obține aprobarea finală pentru dezvoltările efectuate
⦁ Cercetează și evaluează soluții alternative și recomandă cele mai eficiente și mai rentabile metode și tehnici pentru facilitarea proiectării și dezvoltării sistemelor
⦁ Urmărește realizarea indicatorilor de performanță stabiliții a aplicațiilor in procesul de dezvoltare.

Experiență profesională și studii
⦁ Studii superioare in domeniul Tehnologii Informaționale
⦁ 1+ ani experiența de programare in C#/ MS .NET
⦁ Cunoștințe în dezvoltarea Web Services, WCF, ADO.NET,ASP.NET, Entity Framework
⦁ Cunoștințe în MSSQL, Proceduri Stocate, DTSX
⦁ Va fi un plus experiența in XML, XSD
⦁ Experiența de utilizare Visual Studio, sau a unui alt instrument de dezvoltare
⦁ Va fi un plus experiența de lucru cu CVS , TFS sau un alt instrument similar
⦁ Cunoștințe bune a nivelului tehnic a limbii engleze
⦁ Limba  Român- Fluent

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md">resurse.umane@bcr.md
Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Despre companie

BCR Chişinău

Banca Comercială Română Chişinău S.A. (BCR Chişinău S.A.) este o bancă universală, subsidiară a BCR S.A. (România) și membru al grupului Erste (Austria), cu focus strategic pe clienții corporativi, angajații și partenerii lor. BCR Chișinău și-a început activitatea la 22 octombrie 1998, fiind una din primele bănci cu capital străin prezente în Republica Moldova, membru al unui grup financiar lider în Europa Centrală și de Est.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte