Contabil / Contabilă

Chisinau, Moldova
Full Time
Finance and Accounting
Experienced

Responsabilități de bază:

  • Evidența corectă a conturilor contabile în conformitate cu legislația în vigoare și a procedurilor interne;
  • Monitorizarea tuturor mișcărilor pe conturile sintetice și analitice în conformitate cu legislația în vigoare și a procedurilor interne;
  • Pregătirea informației necesare pentru rapoartele interne si cele prevăzute de legislație în termenii stabiliți;
  • Asigurarea corectitudinii rulajului documentelor financiare si a altor documente aferente;
  • Asigurarea suportului informațional cu privire la întrebările financiare ale altor departamente din cadrul companiei;
  • area modificărilor apărute in legislația țârii;
  • Inventarierea bunurilor, creanțelor și datoriilor în conformitate cu legislația în vigoare și a procedurilor interne.

Competențe și studii:

  • Studii superioare in Contabilitate;
  • Cunoaștere limbilor română și rusă; engleză – este un avantaj;
  • Experiența 1-2 ani in domeniu;
  • Cunoștințe bune de operare PC;
  • Cunoștințe avansate in MS Excel
  • Cunoștințe in 1C, SAP, IFRS - ar fi un avantaj.

Profilul personal al candidatului:

  • Responsabilitatea, atenție la detalii, respectarea termenelor stabilite;
  • Flexibilitatea, gândirea analitică;
  • Abilitatea de a lucra in echipa.

Prin aplicare, vă exprimați acordul privind procesarea datelor dvs cu caracter personal și păstrarea acestora pe un termen de 12 luni din data aplicării.

Подавая заявку, Вы выражаете свое согласие относительно обработки Ваших персональных данных и их хранения в течение 12 месяцев с даты подачи заявки.

By applying, you express your agreement regarding the processing of your personal data and their retention for a period of 12 months from the application date.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file