Contabil, departament Financiar&Contabilitate

  • Program normal

Descrierea companiei

METRO Moldova este o divizie de vânzări a METRO AG, unul dintre liderii comerţului in domeniul vânzării en-gros, servicii şi livrare de produse alimentare. Compania numără peste 95.000 de angajaţi, operează în 30 de ţări din Europa și Asia şi deserveşte peste 17 milioane de clienţi profesionişti.

Descrierea locului de muncă

Dacă ești orientat către rezultate, ai o pasiune pentru domeniul contabil și interes special pentru comerț, te încurajăm să aplici pentru poziția de Contabil în cadrul companiei noastre.

În lista ta de responsabilități vor fi următoarele:

  • Introducerea în SAP a facturilor locale și externe de costuri/investiții.
  • Înregistrarea facturilor de import/export marfă, înregistrarea taxelor vamale pentru importul/exportul de marfă.
  • Efectuarea plăților către furnizorii de consumabile și prestatorii de servicii.
  • Arhivarea facturilor de costuri, import marfă și a altor documente și situații.
  • Efectuarea dispozițiilor de plată externe către furnizorii de marfă/servicii, înregistrarea acestora în sistemul SAP.
  • Contabilitatea Activelor Corporale si necorporale ale companiei.
  • Verificarea corectitudinii înregistrării la sfârșitul lunii a taxelor înregistrate în sistemul SAP prin verificarea soldului recepționat de la Serviciul Vamal de Stat. Clearing a conturilor de vamă.

Ce îți oferim:

  • Un salariu competitiv și sisteme motivaționale atractive, pentru a-ți recunoaște meritul și performanțele.
  • Tichete de masă și transport asigurat, pentru a te bucura de confort.
  • Reduceri speciale la cumpărăturile din magazin, pentru a beneficia de produse de calitate la prețuri avantajoase.
  • O serie de beneficii suplimentare, pe care le vom discuta în detaliu în timpul interviului.
  • Programe de instruire la standarde internaționale, pentru a-ți dezvolta competențele și a te ajuta să crești profesional.
  • Oportunitatea de a-ți construi o carieră într-un mediu dinamic și plin de provocări.
  • Un mediu de lucru prietenos și colaborativ, unde vei avea șansa de a interacționa cu o echipă diversă și entuziastă.

Calificări

  • Ai studii în domeniul contabil (studii superioare prezintă avantaj);
  • Ai 1-2 ani experiență în contabilitate;
  • Stăpânești cu încredere pachetul Microsoft Office, în special Excel-ul;
  • Ai experiența de lucru în sistemul SAP (prezintă avantaj);
  • Cunoști și ai experiență în domeniul fiscalității (prezintă avantaj);
  • Ești organizat și atent la detalii, iar gestionarea timpului îți vine natural;
  • Ai abilități de lucru în echipă și ești deschis pentru a învăța continuu.

Informații suplimentare

Recomandă acest post vacant unui prieten → CLICK AICI

Telefon de contact: 078415415

Politică de confidențialitateImprint