Publicat 06 August 2020
CPR Moldova - Centrul de Politici și Reforme

Project assistant @ Centrul de Politici și Reforme

Fisa postului

  • Salariul: Negociabil
  • Persoană de contact: Varta Elena
  • Număr de contact: 076728333
  • Oraș: Chișinău

Descrierea poziției vacante

CPR Moldova angajează doi asistenți de proiect

Termen de aplicare - 12 august.

Locul de muncă: Chișinău (oficiul CPR Moldova, adresa - Armenească13A).

Proiectul „Instigare la ordine: comunitatea împotriva corupției” finanțat de către Fundația Soros-Moldova și Open Society Foundations, implementat de CPR Moldova, în parteneriat cu Alianța Întreprinderilor Mici și Mijlocii din Moldova (AIM), are drept scop să crească conștientizarea populației în ceea ce privește corupția de orice nivel și să încurajeze cetățenii R. Moldova să devină mai activi în combaterea acesteia.
Printre activitățile de bază în cadrul proiectului se numără: identificarea instituțiilor și a practicilor corupte, informarea populației despre diverse tipuri de corupție și costurile pe care le implică aceasta, angajarea populației în activități orientate împotriva corupției, inclusiv prin promovarea exemplelor pozitive. Una din activitățile din proiect se va concentra pe întreprinderile mici și mijlocii.

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

Asistenții de proiect vor:

  • Oferi asistență Directorului de proiect;
  • Participa la activitatea de raportare financiară cu privire la implementarea proiectului;
  • Participa la ședințele interne şi evenimentele publice organizate în cadrul proiectului;
  • Asigura sprijinul de ordin tehnic, logistic și administrativ în activitățile curente ale proiectului, în coordonarea activităților partenerilor implicați în proiect, în implementarea proiectului (elaborează și menține documente/dosare, creează și menține diverse baze de date, alte sarcini relevante);
  • Organiza documentația pentru desfășurarea proiectului și o vor arhiva corespunzător;
  • Expedia corespondența, prin poștă sau electronic, după caz;
  • Redacta scrisori sau răspunsuri la scrisori, la indicația coordonatorului de proiect
  • Sau își vor asuma alte atribuții legate de buna desfășurare și implementare a proiectului.

BENEFICII

  • Oportunități de creștere profesională. CPR Moldova este un ONG tânăr. Ideile și inițiativele noi sunt susținute și încurajate;
  • Asistenții de program sunt încurajați să se implice și în alte tipuri de activități remunerate (scriere de articole, training-uri etc.);
  • Lucru într-un mediu prietenos: ne ajutăm unii pe alții și învățăm de la colegi.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAȚI

  • Capacitate de a învăța rapid;
  • Experiența de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale – va constitui un avantaj;
  • Abilități excelente de utilizare a calculatorului (MS Office, Internet);
  • Abilități de utilizare a rețelelor de socializare în scopul diseminării informației și promovării activităților, produselor și rezultatelor proiectelor CPR Moldova;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Proiectul presupune, de asemenea, călătorii în regiunile R. Moldova.

PROCEDURA DE APLICARE

Cei interesați ne vor expedia:

  • CV-ul actualizat (2 pagini maxim);
  • O scrisoare de motivație (max. 500 cuvinte);
  • Dosarul de participare poate fi expediat accesând butonul Trimite CV.

Persoana de contact: Varta Elena, tel: 076 72 8333
Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

INFORMAȚII DESPRE COMPANIE

Am creat CPR Moldova pentru a uni oameni, idei și abordări noi în soluționarea celor mai importante probleme din societate. Suntem o organizație neguvernamentală, care are misiunea de a preveni și a lupta împotriva corupției, dar și de a promova reforme de bună guvernare, bazate pe prioritățile cetățenilor. Credem că Moldova poate deveni o țară liberă de corupție, cu o guvernare responsabilă și cetățeni implicați.

Vezi mai mult
Publicitate cursuri de engleza

Încă ești în căutarea unui loc de muncă
sau poate cauți angajați pentru firma ta?