Publicat Recent

Manager logistică și achiziții

Informații de bază

Salariu:
11 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Botanica, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Dacă ești o persoană orientată către rezultate, cu experiență solidă în domeniul logistică și achiziții, acesta este momentul tău de strălucire. Te așteptăm cu drag la RoofArt!

Aici, vei avea ocazia să dezvolți și să implementezi strategii logistice eficiente, asigurându-ne că produsele noastre ajung în timp util și în condiții optime la clienți. Vei fi responsabil de gestionarea lanțului de aprovizionare, relaționarea cu furnizorii și negocierea contractelor avantajoase pentru companie.

Echipa noastră îți va oferi suportul necesar pentru a-ți atinge obiectivele, iar mediul nostru de lucru dinamic și inovator te va motiva să fii în permanentă căutare de îmbunătățiri și eficiență.
Dacă ești un lider inspirat, cu abilități remarcabile de organizare și gestionare a timpului, te așteptăm să ni te alături în misiunea noastră de a oferi cele mai bune produse și servicii în industria acoperișurilor. Prinde ocazia și construiește-ți o carieră de succes cu RoofArt.

CERINȚE:

  • studii superioare
  • cunostinte operare PC (Microsoft Office, CRM etc.)
  • experienta in posturi similare
  • aptitudini de comunicare, planificare si negociere
  • seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
  • permis conducere
  • orientat spre rezultat cu respectarea termenilor de executare stabilite

OBIECTIVELE POSTULUI:

  • Participa la organizarea opratiunilor de import/export si executa procedurile vamale.
  • Achizitionarea de materii prime si materiale consumabile.

RESPONSABILITATI:

  • Asigurarea relatiei cu organele vamale, brokeri vamali si firme de transport.
  • Organizarea activitatii eficiente a companiei tinand cont de destinatiile vamale existente.
  • Evidenţa Autorizaţiilor vamale şi asigura respectarea termenilor si conditiilor specificate in acestea.
  • Asigura efectuarea corecta si la timp a calculului taxelor vamale.
  • Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori.
  • Achizitionarea de materii prime si consumabile.
  • Asigurarea respectarii regulilor de întocmire a documentelor specifice.
  • Elaborarea rapoartelor de specialitate.
  • Propunerea masurilor de eficientizare a operatiunilor de import-export.
  • Asigurarea pastrarii documentelor justificative si a registrelor.
  • Desfasurarea activitatilor zilnice tinand cont de Regulamentele interne de activitate a intreprinderii precum si a normelor de respectare a Tehnicii Securitatii si Protectiei Muncii.

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa marketing@roofart.eu.

Șos. Muncești 799, Chișinău, Moldova
E-mail: marketing@roofart.eu

Trimite CV

Despre companie

Misiunea companiei RoofArt este aceea de a dărui comunităţii soluţii durabile pentru acoperişuri. Ne dorim să creştem gradul de educare privind tehnicile moderne de montaj şi, de asemenea, să oferim angajaţilor un mediu de lucru plăcut şi sigur pe termen lung.

Investim în mod permanent în utilajele cele mai performante, întrucât suntem axați pe obținerea celor mai bune rezultate.

Viziunea noastră constă în realizarea și proiectarea unor sisteme de învelitoare cu o calitate maximă. Astfel, ne dedicăm cercetării și dezvoltării produselor din portofoliu, îmbunătățindu-le în mod constant. Împărtășim aceleași valori cu partenerii noștri externi, de încredere, care colaborează și comunică în permanență cu noi.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, 799 Șoseaua Muncești