Publicat Recent

Manager dezvoltare regionala Canada & SUA

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Beneficii:

  • Oportunități de dezvoltare profesională, instruire și training
  • Sistem de bonusare
  • Revizuire salarială anuală
  • Proiecte interesante
  • Tichete de prânz și programe de wellbeing corporative

Responsabilitățile rolului:

  • Definește corect procesele de dezvoltare a business-ului în zonele de responsabilitate.
  • Responsabil de crearea pitch-package și prezentărilor despre grup, portofoliul de produse, adresate potențialilor clienți.
  • Promovează produsele companiei cu un focus pe mediul online, utilizând și canalele de distribuție ale importatorilor sau distribuitorilor locali ai companiei.
  • Analiza piețelor și elaborarea unei baze de date integrată a rețelelor de supermarket pe fiecare piața din Canada Si SUA
  • Centralizarea listei importatorilor locali și a distribuitorilor parteneri
  • Analiza pieței online și off-line din Canada și SUA, elaborarea unui top 10 retaileri din regiune pentru stabilirea parteneriatelor potențiale.
  • Studiu de piață a retailerilor prin prisma indicatorilor de performanță prestabiliți: volum vânzări total, volum vânzări vin, focus de portofoliu, focus pe import/produse din anumite tari, ce regiuni acoperă într-o piață.
  • Elaborarea modelului de business per teritoriul/canalul de distribuție (formarea prețului, părțile implicate, mark-up/margin pentru fiecare parte implicata, etc., planogramă și vizibilitatea produsului la raft, definirea obligațiunilor părților în procesul de investiție în piață).
  • Comunicarea directă cu importatorii, reprezentanții magazinelor online pentru identificarea oportunităților de dezvoltare a produselor companiei în zona respectivă.
  • Identificarea actorilor de influență (decision-makers) în mediul online și off line din fiecare piață.
  • Elaborarea modelelor de preț (cost price, marketing expenditures), a limitelor admisibile de negociere și a portofoliului individualizat pentru fiecare piață, în conformitate cu potențialul și specificul pieței.

Studii și experiență necesară:

  • Experiență de cel puțin 2 ani în vânzări
  • Expertiză în utilizarea pachetului de programe MS Office
  • Capacități de negociere şi convingere
  • Abilităţi analitice şi de comunicare în afaceri
  • Bune abilități de management a proiectelor
  • Gândire analitică, orientare spre rezultat și proactivitate
  • Fluență în limbile Română, Rusă și Engleză

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, trimite CV-ul la adresa: hr@purcari.wine, iar noi te vom contacta.
Specifică în tema scrisorii job-ul pentru care aplici.

Trimite CV

Despre companie

Grupul Purcari este unul dintre principalii producători de vin și brandy din Europa Centrală și de Est, gestionând aproximativ 1,000 de hectare de podgorii și 4 vinării din România și Republica Moldova: Purcari, Crama Ceptura, Bostavan și Bardar.

Grupul deține un portofoliu compus din mai multe branduri de vin și vin spumant, din toate categoriile de preț, precum și un brand de divin premium.

Grupul Purcari este cel mai mare exportator de vin din Moldova, cu livrări în peste 30 de piețe din Europa (Polonia, Cehia, Slovacia, Ucraina, Norvegia, Marea Britanie, etc.), Asia (China, Japonia, Coreea de Sud) și America (SUA și Canada).

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte