Publicat Ieri

Inginer de aviație

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania aeriană HiSky angajează ingineri MCC (cu și fără experiență) pentru oficiul din Chişinau. Pot aplica persoane care au studii superioare în domeniul tehnic (mecanică, electrică, avionică sau alte studii relevante pentru întreținerea si/sau continuitatea navigabilității aeronavelor/ componentelor de aeronave).

Cerințe:

  • Management
  • Operare calculator – mediu / avansat
  • Limba engleză generală – mediu/avansat – scris/vorbit

Autorizări/ calificări necesare:

  • Studii superioare tehnice relevante SAU o calificare ca personal tehnic de întreținere aeronave

Responsabilități:

  • Este responsabil sub coordonarea Managerului CAMO de gestionarea navigabilității continue a aeronavelor operate de companie inclusiv de faptul că întreținerea tehnică este efectuată la timp și la standardele aprobate;
  • Monitorizează sub supravegherea Managerului CAMO procesul de contractare a întreținerii tehnice a aeronavelor operate, astfel încât să se asigure maximum de aeronave disponibile;
  • Asistă efectuarea activității de planificare a întreținerii aeronavelor din flota;
  • Urmărește respectarea prevederilor contractelor încheiate pentru activitățile subcontractate și contractate;
  • Monitorizează și verifică efectuarea înregistrărilor tehnice executate în cadrul organizației;
  • Urmărește ca defectele să fie rectificate în timp util, inclusiv cele din lista defectelor amânate;
  • Asigură prin rotație, săptămânal serviciul AOG 24/7

Beneficii:

  • Angajare oficială.
  • Salariu motivant
  • Lucru într-o echipă tânără, prietenoasă și pasionată

Dacă sunteți interesat de acest job, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa jobs@hisky.aero, menționând numele poziției în mesaj

Abilități cheie
Precizie Abilitatea de a învăța rapid Adaptabilitate Entuziasm Gândire critică Lucru în echipa Reziliență

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Cărți de vizită

Team - building

Daruri pentru diferite ocazii

Echilibru viață personală / profesională

Despre companie

Compania aeriană HiSky a fost înființată în anul 2020 în Republica Moldova și, în scurt timp,
și-a câștigat locul în topul operatorilor aerieni din regiune. În anul 2023, HiSky a devenit cel
de-al patrulea cel mai mare operator pe aeroporturile din România, după numărul de
pasageri transportați. Compania operează o flotă de șapte aeronave Airbus, din familia A320, cu o vârstă medie de șapte ani, una dintre cele mai noi din Europa. Odată cu introducerea în operare a unei aeronave wide-body, Airbus A330-200, la sfârșitul anului 2023, flota HiSky ajunge la opt aeronave, iar compania devine singura din istorie care va efectua curse regulate long courier din Republica Moldova, și prima care lansează acest tip de curse din România, după o perioadă de mai bine de 20 de ani. HiSky operează curse regulate, cu plecare de pe cele trei baze din Chișinău, București și Cluj Napoca și de pe aeroporturile din Timișoara, Iași și Baia Mare, către 26 de destinații.
Pasagerii pot călători cu HiSky și în regim charter, cu plecare de pe mai multe aeroporturi,
compania fiind principalul furnizor de pe piața din Republica Moldova și România pentru
acest tip de servicii.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, mun. Chișinau, iTower (bd. Dacia 58/4), MD-2026