Publicat Recent

Jurist consultant

Informații de bază

Salariu:
de la 12 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Telecentru

Descrierea poziției vacante

Angajăm JURIST CONSULTANT
ANTICOLECT CONSULTING - Suntem prima companie specializată în oferirea de servicii de asistență juridică pentru debitori și căutăm un Jurist Consultant dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre. Acest rol este esențial în oferirea de soluții juridice eficiente și personalizate clienților noștri, care se confruntă cu diverse provocări financiare.

Responsabilități Principale:

Furnizarea de consultanță juridică specializată clienților noștri debitori.
Contactarea și consultarea clienților la telefon;
Lucru cu resurse informaționale juridice;
Lucru cu baza de date, actualizarea ei în permanență, stabilirea misiunilor si executarea lor.
Redactarea și revizuirea documentației juridice.
Reprezentarea clienților în negocieri și proceduri judiciare.
Colaborarea strânsă cu alte departamente pentru a asigura o abordare integrată a cazurilor.

Cerințe:
Experiență de minim 1 ani în domeniul creditare / recuperare creanțe / protecția consumatorului.
Cunoștințe solide de legislație relevantă.
Abilități excelente de comunicare și negociere.
Capacitatea de a lucra eficient în echipă și individual.
Atitudine proactivă și orientată spre soluționarea problemelor.
Cunoasterea MS Office;
Exprimare coerentă, orală și scrisă;
Cunoașterea limbii Române / Rusă;

Oferim:
Un mediu de lucru dinamic și susținător.
Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
Pachet salarial competitiv, ajustat în funcție de experiență și performanță.
Beneficii suplimentare și pachet social inclus.

email: anticollectmd@gmail.com

Trimite CV

Despre companie

Compania juridica Anticolect Consulting SRL este specializata in protectia drepturilor debitorilor care au datorii la companii de creditare și/sau bănci.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte