Publicat Recent

Inginer proiectant Fibra Optica

Informații de bază

Salariu:
de la 3 200 EUR
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Belgia, Bruxelles

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Asistarea coordonatorului de proiect si a echipei in urmarirea planificarii, intocmirea proiectelor de nivel inalt si studiului/analizelor detaliate cu aplicatii/software FTTx
  • Respectarea termenii limita a coordonatorului de proiect.
  • Respectarea termenilor clientului impreuna cu cele a  Coordonatorul Proiectului si echipei.
  • Raportarea zilnica catre coordonatorului de proiect
  • Flexibil -> angajabil și în alte proiecte (atât interne, cât și externe)
  • asistatara colegilor și echipei în sarcinile de administrare a altor proiecte (în conformitate cu activitățile de proiectare a fibrelor optice)

Candidatul ideal va avea următoarele:

  • Buna cunoaștere a aplicatiilor de birou (Excel, Word, Outlook, Access) Smartsheet Google -> posibilitate de a invata
  • Bună cunoaștere și utilizarea programelor software CAD (Autocad, Microstation, Bricscad, altele)
  • Perspectivă și a fi capabil să manipuleze hărți digitale, hărți de bază la scară largă, aplicația Google Earth etc.
  • Perspectivă tehnică și cunoștințe în conexiunile FTTx o Fibră la site - business - home
  • Cunoștințe de bază despre fibra optică
  • Cunoașterea programului QGIS Abilități/Experiență de dorit

Deși nu sunt esențiale, următoarele abilități sunt dorite de client:

  • experienta precedenta in FTTH
  • Fundal de proiectare analogică
Trimite CV

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte