Publicat Recent

Manager vânzări servicii IT

Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Fără Experiență, Studenți
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințele ideale față de candidat:

  • Abilitatea de a ține un dialog cu oamenii, inclusiv comunicarea la telefon;
  • Îndeplinirea programului de vânzări și a sarcinilor atribuite;
  • Asistența clienților și dezvoltarea unei relații pe termen lung cu ei;
  • Promovarea produselor și serviciilor din portofoliul distribuitorului, interacționarea cu Partenerii în legătură cu problemele curente;
  • Abilitatea de a coordona și organiza corect întâlnirile cu clienții;
  • Înțelegerea specificului vânzărilor din domeniul servicii IT va constitui un mare avantaj, experiența de muncă minimă în acest domeniu — unul dintre factorii decisivi;
  • Utilizator încrezut al PC-ului (aplicațiile Office, CRM);
  • Româna și rusa — la nivel de vorbitor nativ, engleza — intermediar;
  • Poziție de viață activă, focusarea asupra rezultatului, dorința de dezvoltare.

Responsabilitățile de bază:

  • Munca activă cu vânzările (apeluri, prelucrarea lead-urilor (inclusiv cele ”reci”), negocieri, consultații);
  • Administrarea CRM, inclusiv suport cu informație actuală în toate tranzacțiile și activitățile curente; comunicarea cu managerul responsabil de produse și direcții;
  • Pregătirea și solicitările de înregistrare a tranzacțiilor, discounturi, scrisori, trials, și altele de la furnizori;
  • Elaborarea ofertelor comerciale și asistență pe întreg procesul de vânzări;
  • Și alte sarcini interesante.

Ce veți primi în schimb:

  • Un post de muncă interesant și deloc plictisitor cu perspective de creștere în carieră într-o echipă profesionistă;
  • Condiții de muncă confortabile într-o companie dinamică;
  • Notebook de serviciu;
  • Instruire cu privire la specificul muncii și susținerea noastră absolută în toate activitățile dvs.;
  • Cunoștințe noi și instruirea constantă în domeniul vânzărilor și IT-ului;
  • Lucru în echipă și individual asupra rezultatului;
  • Posibilitatea de dezvoltare și de realizare a unor proiecte independente;
  • Evenimente corporative, inclusiv călătorii în străinătate din contul companiei;
  • Un nivel decent de câștiguri cu posibilitatea de a-l influența direct prin rezultatele obținute.

Dacă consideri ca măcar în proporție de minim 60% „cu plus” corespunzi cerințelor noastre și ai dorința de a te dezvolta împreună cu noi, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dvs.

Trimite CV

Despre companie

MakeIT - Digital Agency - realizăm web site-uri complexe, customizate, din anul 2013 și am finalizat până acum sute de proiecte: de la site-uri de prezentare pentru firme mici și până la mari aplicații interactive.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte