Publicat Recent

tipograf tipar plat ofset / печатник офсетной плоской печати

Informații de bază

Salariu:
de la 8 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Medii de specialitate
Experiență:
Constituie un avantaj
Oraș:
Chișinău, Râșcani

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • responsabilitate, acuratețe, atenție, punctualitate
  • Studii medii - medii de specialitate, experiența constituie un avantaj
  • Limba română sau rusă - nivel de vorbire și scriere

Condiții de muncă: De luni până vineri 8:00 - 17:00

Responsabilități:

  • Pregatirea și reglarea alimentatorului automat. Instalarea și reglarea formelor de tipar, instalarea cauciucului ofset.
  • Reglarea aparatului de cerneală și umezire.
  • Compunerea vopselei în conformitate cu originalul, tipar de probă.
  • Recepționarea printurilor cu controlul calității.
  • Supravegherea funcționării mașinii, deservirea tehnică profilactică.
  • Depanarea echipamentelor deservite.

Приладка и печатание на офсетных машинах изданий со штриховыми и растровыми иллюстрациями, одно- и многокрасочными (подготовка машины и материалов к печатанию, подготовка самонаклада, смазка машины, прием оттисков с проверкой качества, разгрузка приемного устройства); чистка и смазка оборудования.

Trimite CV

Despre companie

Firma editorial-poligrafică „Baştina-RADOG” srl este prezentă pe piaţa serviciilor poligrafice din 20 iunie 1990.  Produce un sortiment larg de produse tipografice la comandă: etichete, ambalaje din hârtie și carton, calendare, broșuri, formulare și multe altele.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte