Publicat Ieri

Specialist Asigurări Agricole

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Competențe și studii:
  • Studii superioare specializate în agronomie;
  • Cunoașterea limbii române și engleze (cel puțin nivel intermediar);
  • Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului de bază Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoașterea producătorilor agricoli-constituie un avantaj.
Profil personal:
  • Capacități de comunicare (scris și verbal);
  • Abilitați de organizare și coordonare de proiecte;
  • Discretie, diplomatie, loialitate, seriozitate.
Responsabilităţi principale:
  • Dezvoltarea continuă a produsului de asigurări în agricultură;
  • Prezentarea produsului și oferirea de suport și consultanță clienților;
  • Identificarea activă a noilor clienți și dezvoltarea unei relații de durată cu aceștia;
  • Colaborarea cu partenerii externi în procesul de implimentare și dezvoltare a produsului de asigurări în agricultură.
Oferim:
  • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale;
  • Posibilitatea schimbului de experiență în cadrul grupului;
  • Posibilități de promovare;
  • Pachet de compensare atractiv;
  • Oficiul în centrul orașului;
  • Participarea la Training-uri.
Vă rugăm să trimiteți CV-ul în română, la adresa electronică: job@grawe.md și să indicații în tema e-mail-ului funcția pentru care optați “Specialist Asigurări Agricole”
Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați.
Abilități cheie
Precizie Productivitate și organizare Scriere tehnică Lucru în echipa Entuziasm Creativitate Analiza datelor Adaptabilitate Abilități de comunicare Excel Motivație
Trimite CV

Despre companie

GRAWE Carat Asigurări este parte a unui concern financiar austriac solid - GRAWE GROUP care şi-a construit puterea financiară de-a lungul a peste 192 de ani de experiență în peste 13 țări și unește într-un tot unitar companii internaționale ce acoperă domeniile asigurări, bănci și imobiliare.

Istoria GRAWE în Moldova începe în anul 2004, iar din anul 2017 GRAWE Carat ocupă Locul 1 în Topul Companiilor de asigurări din Republica Moldova, fiind unica companie care oferă clienților întreaga gamă de asigurări, începând cu asigurări de viață cu capitalizare și asigurări generale - Auto, Medicale, de Bunuri la cele mai înalte standarde europene.

Dezvoltare, stabilitate, adaptabilitate, încredere și dinamism sunt valorile care ne definesc și pe care se bazează succesul companiei noastre, Misiunea noastră fiind siguranţă prin autonomie şi independenţă.

Pentru GRAWE CARAT, echipa este cel mai important pilon al succesului. Compania noastră a căutat tot timpul să-şi creeze o echipă de oameni dedicaţi, entuziaşti, care să se regăsească în cadrul echipei şi care să-şi dorească să participe activ la perpetuarea istoriei de succes a firmei. De la 3 persoane în 2004, compania are în prezent  peste 250 de angajați cu o arie de distribuție geografică ce cuprinde peste 30 de filiale răspândite pe întreg teritoriul Republicii Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Alexandru cel Bun 51, Chisinau