Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Consiliul Național al Tineretului din Moldova (CNTM) estre structura umbrelă ce reprezintă interesele a 37 de organizații de tineret din Moldova. CNTM promovează drepturile tinerilor și reprezintă interesele organizațiilor de tineret în procesul de elaborare, implementare și evaluare a politicilor de tineret.

 În acest sens CNTM selectează un coordonator al direcției Politici de Tineret în analiza sectorului asociativ de tineret, cât și monitorizarea implementării politicilor de tineret din Republica Moldova.

Responsabilități

  • Desfășurarea activităților planificate în cadrul direcției;
  • Realizarea proiectelor de referință;
  • Analiza cadrului legislativ și normativ din domeniul tineret la nivel național, european și internațional;
  • Elaborarea și promovarea modificărilor, moțiunilor și recomandărilor în domeniul normativ de tineret;
  • Desfășurarea acțiunilor de advocacy în domeniul politicilor de tineret;
  • Asigurarea suportului stagiarilor și voluntarilor din cadrul direcției, monitorizarea activităților acestora.

Persoanele interesate vor expedie prin e-mail la cntm.corespondenta@gmail.com">corespondenta@cntm.md dosarul de aplicare intitulat „Coordonator Politici de Tineret”, care va conține CV-ul candidatului și scrisoare de motivare cu indicarea a două persoane de referință până la data de 28 Octombrie 2022.

Pentru informații suplimentare accesați termenii de referință sau vă rugăm să contactați:

Roman Banari,

Secretar General CNTM

Tel [vezi telefon]022 235 175

eMail corespondenta@cntm.md

Trimite CV

Despre companie

Consiliul Național al Tineretului din Moldova (CNTM) este structura asociativă a 38 de organizații de tineret, ce promovează drepturile tinerilor și reprezintă interesele organizațiilor de tineret în procesul de elaborare, implementare și evaluare a politicilor de tineret. Fiind fondat la 18 februarie 1999, CNTM activează în baza următoarelor principii de organizare și funcționare: solidaritate, autonomie organizațională și funcțională, transparență, libertatea opiniei și a exprimării, eligibilitatea organelor de conducere, egalitatea deplină în drepturi a membrilor, profesionalism.

Noi credem că tinerii sunt foarte importanți și vocea lor trebuie auzită. Astfel, prin intermediul organizațiilor de tineret, împuternicim, încurajăm, implicăm, reprezentăm, și susținem tinerii din întreaga țară. Având mai multe direcții de activitate, CNTM își dorește să mărească numărul tinerilor în structurile de conducere, să-i implice în procesul de luare a deciziilor, să le formeze spiritul civic, promovând voluntariatul.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Număr de contact:
Pagina web:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?