Publicat Recent

Tehnician IT Hardware și Software

Informații de bază

Salariu:
21 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Căutam un nou coleg care să ni se alăture în departamentul Tehnic.

Hai în echipă dacă ești pasionat de tehnologie.

Compania Î.C.S. “Reliable Solutions Distributor” S.R.L. unul din lideri din domeniul distributiei solutiilor IT si intergrarii sistemelor informationale de tip software și hardware in Republica Moldova, angajează persoana în funcția de:

Inginer sisteme software

 Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul IT&C.
  • Cunoasterea obligatorie a limbilor romană si rusa, limba engleza – la nivel B2 sau C1.
  • Experienta de lucru in domeniul securității cibernetice este un avantaj.
  • Capacități de a se dezvolta continu.
  • Abilitati de comunicare si organizarea activitații.

 Atribuții:

  • Realizează analize/audituri a infrastructurii clientului.
  • Acordă suport în elaborarea și implementarea proiectelor de pilotare.
  • Realizează următoarele tipuri de proiecte:
  • Instalare și configurare hardware
  • Instalare și configurare hardware + software
  • Instalare și configurare hardware + dezvoltare software.
  • Acordă suport în desfășurarea training-uri de utilizare hardware/ software pentru clienti.
  • Elaborează documentația tehnică a produsului.
  • Acordă suport pentru clienti pe partea de software a aplicatilor, inclusiv oferirea suportului post implementare.
  • Recepționează apeluri de la clienți, identifică problema, oferă remote consultanță pentru înlăturarea problemelor simple.
  • În cazul imposibilității soluționării defecțiunii sau problemei apărute, transmite solicitări (dechide tickete) privind support-ul vendorului.
  • Acordă suport la crearea specificațiilor tehnice conform cerințelor clientului.
  • Elaborează nemijlocit prezentări și realizează prezentări tehnice/demo a produsului către client pe echipamentul companiei sau cel al clientului.
  • Realizează prezentări ”life view”.
  • Mentine relatiile cu producatorii internationali din sfera IT&C.
  • Participa in realizarea evenimentelor din cadrul companiei.

Se oferă:

  • Program de lucru full time, pachet salarial atractiv de la 21000 lei net;
  • Posibilitatea de interactiune cu marile companii internationale;
  • Instruire/training în țară și peste hotare;
  • Posibilitatea de a se dezvolta si a creste in cadrul unei echipe de profesionisti;
  • Bonusuri si prime in funcție de performanța realizării proiectelor;

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa: office@rsd.md.  Persoanele selectate vor fi invitat la interviu.

Vă mulțumim

Cei interesați sunt rugați să expedieze  CV-ul la adresa office@rsd.md.  Detalii la [vezi telefon]022 210 208

Trimite CV

Despre companie

Reliable Solutions Distributor este o companie de soluții business și software, care începând din 2010 își desfășoară activitatea pe piața Republicii Moldova.
Cu peste 250 de proiecte implementate pe diverse soluții și tehnologii la nivel național, RSD a reușit să devină unul dintre cei mai de încredere parteneri în ceea ce privește furnizarea soluțiilor IT&C în Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, 85, Alexandru cel Bun st.
Număr de contact:
Pagina web:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?