Publicat  30 Noiembrie 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Casier - Comitetul Internațional al Crucii Roșii

HR-Consulting Centru, Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Studii:
Medii de specialitate
Experiență:
Constituie un avantaj
Oraș:
Centru, Chișinău
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

HR-Consulting Srl în numele clientului său - „Comitetul Internațional al Crucii Roșii” caută un candidat foarte profesionist pentru a îndeplini funcția de Casier.

Comitetul Internațional al Crucii Roșii (CICR) este o organizație umanitară internațională neutră și independentă, care ajută și protejează victimele conflictelor armate și ale altor situații de violență. În prezent, CICR caută personal pentru operațiunile sale în Moldova.

CICR oferă:

  • Alăturându-vă organizației noastre, veți avea ocazia să vă practicați profesia în medii stimulatoare, complexe și uneori provocatoare, în care munca dumneavoastră poate face diferența.
  • Veți lucra cu colegi din diverse domenii de expertiză într-o manieră transversală pentru a ajuta victimele conflictelor și ale altor situații de violență. Veți avea de-a face cu situații umanitare care necesită experiență, inventivitate și inovație pentru a obține cel mai bun impact posibil.
  • Vei lucra pentru cea mai veche organizație umanitară internațională majoră din lume, adăugându-ți sentimentul de realizare în atenuarea suferinței oamenilor și a comunităților și oferindu-ți șansa de a promova valorile umanitare în aceste vremuri tulburi.
  • Veți beneficia de un pachet de angajare competitiv, care include diferite posibilități de dezvoltare personală și de carieră. Veți lua parte la un curs de onboarding și veți urma o formare continuă, pentru a vă construi cariera în cadrul CICR și nu numai.
  • Pachetul de compensare competitivă este un salariu lunar cu beneficii de asigurări sociale.

Titlul postului: casier 1
Post de serviciu: Moldova - Chișinău
Raportează către: Manager financiar și administrativ
Durata Contractului: 1 an contract pe durată determinată (cu posibilitate de reînnoire în funcție de nevoi și performanță și disponibilitatea bugetului).

Obiectiv:
Casierul 1 este responsabil de procesarea fizică a tranzacțiilor cu numerar și de integritatea soldurilor fizice de numerar din delegație, respectând și aplicând cu strictețe regulile ICRC privind managementul financiar.

Principalele sarcini și responsabilități:

  • Se ocupă de plățile și plățile în numerar ale delegației, inclusiv salariile și avansurile de lucru
  • Intocmeste facturile pentru plata (prin numerar, cec sau transfer bancar)
  • Efectuează contorizarea zilnică a numerarului și reconcilierea
  • Participă la gestionarea fluxului de numerar, asigurând lichiditate suficientă. Se ocupă de reaprovizionarea numerarului de la bancă
  • Dosare și rapoarte privind documentele relevante
  • Asigură respectarea procedurilor și liniilor directoare financiare și le explică „clienților”.

Educație și experiență profesională necesare:

  • Liceu sau facultate tehnică.
  • Doi ani de experiență într-un domeniu similar.
  • Cunoaștere bună (scris și vorbit) a limbii engleze.
  • Cunoașterea aplicațiilor MS Office, inclusiv Word, Excel și PowerPoint.

Competente cheie:

  • Responsabilitate.
  • Munca în echipă și colaborare.

Cum se aplică:
Candidații interesați pot trimite CV-uri la adresa de e-mail HR-Consulting (www.search4staff.com): a.bonari@search4staff.com ; Vă rugăm să indicați codul de post vacant relevant CR în linia de subiect sau în CV.
Pentru mai multe informații, vă rugăm să sunați la: +373 22 20 29 86; +373 62101257

Candidatul ales va fi supus unei perioade de probă de trei luni.

NB: Dacă nu ați primit de la noi în termen de o lună de la primirea cererii dvs., vă rugăm să considerați cererea dvs. nereușită.

Fără taxa:
ICRC NU PERCITEAZĂ O TAXĂ ÎN NICIO ETAPA A PROCESULUI DE RECRUTARE, INCLUSIV (APLICAREA, ÎNUNIUNEA DE INTERVIU SAU PROCESAREA).

Abilități cheie
Abilitatea de a învăța rapid Abilități de documentare / păstrarea evidenței Excel Word Precizie Abilități interculturale

Beneficii

Asigurare medicală privată

Compania HR-Consulting a fost fondată în anul 1995 în temeiul unei simple idei - să susţină companiile în recrutarea personalului profesionist.

Ne străduim să selectăm cei mai potriviți specialiști pentru business-ul clienților noștri, astfel încât aceștia să se încadreze ușor în cultura companiei și să se integreze rapid în activitatea desfășurată, pentru a aduce cele mai bune rezultate.

Mergem în întâmpinarea fiecărui client și candidat, astfel încât să putem stabili o relație durabilă între toți jucătorii pieței de muncă și să clădim punți trainice între cele două maluri ale acesteia.

Prima care a lansat astfel de servicii în Republica Moldova, HR-Consulting nu s-a limitat doar la Recrutarea de personal, dar a implementat și astfel de servicii precum Leasing-ul de personal, Administrarea dosarelor de personal și Efectuarea studiilor de salarizare, completând în întregime portofoliul de servicii în domeniul resurselor umane.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
Str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 141/1
Număr de contact:
+373 22 20 91 33
inbox@search4staff.com