Publicat  24 Septembrie 2022

Contabil Șef

Resource Point Chișinău Full Time 15000 MDL

Informații de bază

Salariul:
15000 MDL
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 3 ani

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Asigură întocmirea rapoartelor financiare;
  • Verificarea soldurilor clienți, furnizori, bancă;
  • Informarea permanentă cu privire la modificarea legislației în domeniul contabilității și fiscalității și luarea măsurilor necesare pentru respectarea lor, închiderea lunii (impozit pe profit etc.) și depunerea declarațiilor lunare;
  • Respectarea termenilor limită cu privire la situațiile financiare lunare și anuale, precum și predarea lucrărilor contabile la timp;
  • Coordonarea cheltuielilor conform bugetului planificat;

Cerinţe:

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Experienţă de muncă în funcția de contabil-șef de minim 3 ani;
  • Cunoaşterea Programei 1C versiunea 7,8, Word, Excel, PowerPoint;
  • Cunoaşterea profundă a legislației fiscale, a Standardelor Naționale de evidență contabilă;
  • Trăsături personale: Responsabilitate, Corectitudine, Perseverență

Oferim:

  • Orar de muncă: luni-vineri, 9.00 - 18.00
  • Salariu de la 15000 MDL
  • Oficiul în centrul orașului str.(Mihai Viteazul)

Candidații interesați rog să expedieze CV-ul cu experiența acumulată la e-mailul: resource.pnt@gmail.com

Despre companie

Compania Resource Point vă ajută în:
Servicii de consultanta HR:
- Recrutare de personal
- Managementul și optimizarea proceselor de afaceri
Vă garantăm selectarea celor mai calificați angajati în echipa d-stră.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Număr de contact:
060679180
resource.pnt@gmail.com