Publicat  22 Iulie 2022

Șef Serviciul tehnologiei informației și comunicațiilor

Informații de bază

Salariul:
9000 MDL
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 1 an

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

Studii: Superioare, de licenţă sau echivalente în domeniul tehnologiilor informaționale. Preferențiabil deținerea certificatului în domeniu IT&C.

Cunoștințe:

  • Cunoaşterea legislaţiei în domeniul TI;
  • Cunoaşterea modului de funcţionare a unei autorităţi publice;
  • Cunoștințe de depanare PC hardware;
  • Cunoștințe in instalarea administrarea si gestionarea sistemelor  Baze de Date, Microsoft SQL Server, Oracle, Apex, Cunoștințe temeinice si experiența de identificare a erorilor in lucrul aplicațiilor cu bazele de date.

Experiență profesională: min 4 ani experiență profesională în domeniu, preferinţă în serviciul public.

Cunoașterea unei limbi de circulație internațională ( nivel B1).

Abilități: planificare, organizare, control, elaborare a documentelor, comunicare eficientă etc.
Atitudini: respect faţă de oameni, diplomaţie, flexibilitate, disciplină, punctualitate, responsabilitate, rezistenţă la efort şi stres profesional, tendinţă spre dezvoltare profesională continuă

Condiții de muncă: De luni- vineri, de la 08:00-17:00, pauză 12:00-13:00
Responsabilități:

1. Proiectarea și implementarea strategiei de dezvoltare instituțională în domeniul TI.
2.
 Coordonarea şi asigurarea implementării mecanismelor de dezvoltare a serviciilor IT în cadrul Agenţiei, în scopul creşterii eficienţei în domeniile gestionării fondurilor administrate de Agenţie.
3.
 Implementarea de sisteme informatice pentru automatizarea proceselor de prelucrare a informaţiilor specifice din cadrul Agenției.
4.
 Coordonarea activităţii subdiviziunii.

5. Monitorizarea serviciului corporativ de poștă electronica (e-mail), baza de date, rețeaua intranet.

Agenţia este o autoritate administrativă subordonată Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare, responsabilă de gestionarea eficientă a Fondului național de dezvoltare a agriculturii și mediului rural, inclusiv a surselor financiare provenite de la partenerii de dezvoltare.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
bd. Ștefan cel Mare și Sfînt, 162 et.17
Număr de contact:
022-292-612
hr@aipa.gov.md