Publicat Recent

Graphic Designer

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare, Superioare în desfășurare
Experiență:
De la 3 ani
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

  • Cunoștințe de lucru într-o suită de software de proiectare (ex: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop și altele);
  • Cel puțin 3 ani de experiență în domeniu;
  • Abilitatea de a adapta stilul în conformitate cu nevoile clientului și cu liniile directoare ale mărcii;
  • Gândire orientată spre soluții și abilități de rezolvare a problemelor într-un mediu digital;
  • Dorinta de a crește ca profesionist în domeniul designului grafic și UI/UX design.

Constituie un avantaj:

  • Experiență în Figma (instrument de proiectare online colaborativ);
  • Abilități de editare video și sunet într-un instrument de editare la alegere (Adobe Premier Pro, After Effects, Davinci Resolve sau altele);
  • Experiență de lucru cu materiale publicitare digitale și cele mai bune practici în domeniul marketingului.

Responsabilități:

  • Realizarea conceptului de branding și a elementelor de identitate vizuală;
  • Crearea de design și implementarea campanilor Web & Social Media (bannere publicitate online, Google Adwords & Facebook display ads, remarketing, newsletters, cataloage digitale);
  • Implicarea în procesul creativ prin documentare și prin identificarea celor mai bune modalități de implementare vizuală a strategiei de marketing (brainstorming, research, executie, prezentare etc.);
  • Realizarea concept și creație de layout-uri website.

Condiții de muncă:

  • Salariu de bază atractiv;
  • Mediu de lucru relaxant;
  • Echipa tânără, proactivă;
  • Oferim posibilitatea dе specializare, dezvoltare profesională și personală;
Trimite CV

Despre companie

We are dedicated to growing clients online presence using the social media tools that offer the highest ROI. Either pay per click (PPC), SEO or influencer marketing, we are taking a 360 degree approach to analyze clients business and offer the highest converting solutions for them. We shall deliver the website experience our clients company deserves at the most affordable price possible.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte