Publicat Recent

Controlor de calitate (produse din oțel) (București) / Контролер качества (изделия из стали) (București)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
București, Chișinău, România

Descrierea poziției vacante

ТРЕБОВАНИЯ К СОИСКАТЕЛЮ:
  • Опыт работы на производственном предприятии не менее 2-х лет;
  • Знание производственных процессов;
  • Умение читать чертежи;
  • Внимательность, аккуратность, ответственность.
ОБЯЗАННОСТИ:
  • Входной контроль исходного сырья, материалов и комплектующих изделий;
  • Выходной контроль сырья и готовых изделий на участках;
  • Визуальный и инструментальный контроль качества;
  • Выполнение контрольных операций по выявлению дефектов изделий;
  • Сверка реальных параметров выпускаемой продукции с эталонными показателями, указанными в технической документации, чертежах, ГОСТах;
  • Выявление технологических несоответствий и причин возникновения брака;
  • Участие в разработке мероприятий, направленных на улучшение качества выпускаемой продукции;
  • Контроль соблюдения стандартов качества (упаковка, комплектация, транспортировка, складирование продукции и материалов).
УСЛОВИЯ ТРУДА:
  • Стабильная работа в стабильной Европейской компании;
  • Полный социальный пакет;
  • Курсы повышения квалификаци;

Лица, отвечающие требованиям, просим направлять свои резюме по адресу: info@laserprocessing.md">info@laserprocessing.md     Укажите вакансию, на которую претендуете.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • Experienta de minim 2 ani intr-o intreprindere de productie;
  • Cunoașterea proceselor de producție;
  • Capacitatea de a citi desene;
  • Atenție, acuratețe, responsabilitate.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Controlul intrărilor de materii prime, materiale și componente;
  • Controlul ieșirii materiilor prime și produselor finite pe șantiere;
  • Control vizual și instrumental al calității;
  • Efectuarea operațiunilor de control pentru identificarea defectelor produsului;
  • Reconcilierea parametrilor efectivi ai produselor fabricate cu reperele specificate în documentația tehnică, desene, GOST-uri;
  • Identificarea inconsecvențelor tehnologice și a cauzelor defectelor;
  • Participarea la desfășurarea activităților care vizează îmbunătățirea calității produselor;
  • Monitorizarea respectarii standardelor de calitate (ambalare, asamblare, transport, depozitare produse si materiale).

CONDIȚII DE MUNCĂ:

  • Job stabil într-o companie stabilă;
  • Pachet social deplin;
  • Cursuri de pregătire profesională;
  • 5 zile lucrătoare pe săptămînă și 2 zile de repaos.

Persoanele care intrunesc cerintele mentionate rugam sa expediati CV- le la adresa: info@laserprocessing.md">info@laserprocessing.md  Indicati pozitia pentru care aplicati.

Trimite CV

Despre companie

Laser Processing este compania care se ocupă de procesarea oțelului, inoxului și aluminiului prin tăiere (debitare) laser, îndoire sau sudură.

Ca urmare a încrederii oferite de partenerii noștri în ultimii ani de activitate, am investit în dezvoltarea echipamente și tehnologii care să ne permită să livrăm către clienții noștri calitate maximă, în condiții optime de preț și timp.

O uzină modernă și eficient organizată ne permite să venim în întâmpinarea clientului cu procese diversificate de transformare a oțelului, inoxului și aluminiului: debitarea cu laser, indoirea, sudura și soluții moderne de CAD.

Adaptabilitatea și interactivitatea echipei, combinate cu experiența și mijloacele de producție de top, sunt la dispoziția clientului pentru a-l îndruma și a transforma necesitatea sa într-o soluție concretă și optimă.

«Filosofia firmei are la bază 5 principii simple valabile pentru orice fabrică unde se produce 24h din 24h: de 2 ori să fim ORDONAȚI și de trei ori CALITATE!»

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, şos. Munceşti, 801/3