Publicat  05 Iulie 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Administrator de rețea/System administrator

Smile Dent Team Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Full Time
Experiență:
de la 3 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Invităm în echipă un specialist competent, care va petrece auditul situației actuale si in scurt timp va veni cu propuneri constructive si sigure de remediere a problemelor și îmbunătățire a securității si infrastructurii informaționale.

Responsabilități principale:

  • Dezvoltă, controlează, întreţine performanţa optimă şi securitatea sistemelor de tehnologii informaţionale;
  • Asigură menținerea și administrarea rețelelor de calculatoare, aplicațiilor etc.;
  • Elaborează (recomandă) modificării pentru îmbunătățirea configurațiilor sistemelor și a rețelelor de calculatoare determină cerințele hardware și software pentru aceste modificări;
  • Efectuează diagnosticarea problemelor hardware și software și înlătură/asigură înlăturarea acestora în termeni optimi;
  • Administrează sistemele de securitate informațională;
  • Efectuează copiile de rezervă și operațiuni de recuperare a pierderilor de date;
  • Monitorizează performanța sistemelor și rețelelor informatice, coordonează/restricționează accesul și utilizarea rețelei de calculatoare;
  • Reînnoirea sistemelor de operare, instalarea de echipamente noi.

Candidatul ideal posedă:

  • Experiență în funcție similară cel puțin 3 ani;
  • Studii finalizate în informatică / administrarea rețelelor/sistemelor;
  • Cunoașterea foarte bună a diferitelor topologii de rețea (Ethernet, WLAN, VPN etc.) și a protocoalelor de rețea (TCP / IP, OSPF, BGP și MPLS);
  • Experiență cu protocoale de transmitere (de exemplu, FTP (S), SFTP);
  • Cunoașterea serverelor Unix sau Linux și Microsoft;
  • Cunoașterea sistemelor de baze de date, cum ar fi MySQL și Oracle;
  • Cunoștințe în domeniul securității IT;
  • Cunoașterea limbii engleze (at least working knowledge);
  • Eficiență sporită și abordare sistemică a sarcinilor.

Beneficii:

  • Salariu competitiv;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională;
  • Multă libertate în activitate!
  • Tratament stomatologic la prețuri speciale din moment ce ne ești coleg de mai mult de 6 luni!

Dacă ești pregătit pentru o nouă provocare, trimite CV-ul tău acum adresa hr@smiledent.md.

Indică denumirea funcției în subiectul mesajului!

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Ceai / cafea / snacksuri

Team - building

Ajutor căsătorie, naștere copil

Misiunea noastră e să ajutăm cât mai mulți oameni să obțină o dantură sănătoasă. Pentru a face acest lucru, suntem la grija sănătății orale a pacienților noștri de 10 ani. In prezent avem 3 clinici în Moldova si 2 clinici in România.

Clinica noastră oferă tot spectrul de servicii stomatologice: terapie, chirurgie, implantologie, protetică, ortodonție, estetică. Avem la activ peste 8000 de dinți tratați, zilnic tratăm peste 50 de pacienți și suntem mândri de asta.

Avem o echipă mare, incusiv in vînzări, marketing, suport, call centru si ne extindem în continuare! Invităm colegi ambițioși, responsabili și pro activi în echipa noastră!

Foto și video

Contacte

Adresa sediului central
str. Izmail, 88
Număr de contact:
079601077
hr@smiledent.md