Publicat  21 Iulie 2022

Specialist export limba spaniola

Recrumind Toate regiunile Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
Constituie un avantaj
Oraș:
Toate regiunile

Descrierea poziției vacante

Cerinte:

  • cunoasterea vorbit, scris, citit a limbii spaniole;
  • cunoasterea aditionala a limbii engleze, francize sau portugheze, reprezinta un avantaj;
  • cunostinte medii de operare PC: word, email, excel;
  • persoana comunicativa, muncitoare, optimista, orientata spre rezultate;

Condiții de muncă:

  • job full - time, remote, din comfortul propriei case;
  • orar de muncă: luni-vineri, 8.30-17.00;
  • contract de muncă legal;
  • salariu este competitiv si se va negocia la interviu, in functie de experienta;
  • se obtine %comision din vanzarile realizate.

Responsabilitati:

  • cautarea prin intermediul Internet-ului a potenialilor parteneri de export a produselor companiei, in tarile arondate persoanei in cauza de catre Directorul de Export.
  • contactarea acestora, prin E-mail, telefon sau WhatsApp, prezentarea firmei, a produselor si a ofertei de colaborare in cee ace priveste importul produselor companiei in tara respectiva.
  • definirea produselor care sa stea la baza demararii colaborarii cu firmele respective.
  • preluarea comenzilor de la clientii din portofoliu si transmiterea spre sediul central al companiei, pentru lansarea in productie.
  • traducerea in Spaniola a etichetelor produselor.
  • urmarirea intrarii banilor de la clienti, pentru fiecare comanda primita.

Recrumind este o companie de recrutare relativ tânără care oferă servicii de recrutare cu o abordare inovatoare.

Ne prezentăm cu mândrie ca o companie inființată din pasiunea pentru recrutare și consultanță HR, care crede în abordarea “totul este despre oameni”.

Dorința noastră e să oferim servicii de resurse umane de calitate, bazate pe dezvoltarea și consolidarea unor relații cu adevărat profesionale, din rolul unui partener de business de încredere.

Echipa noastră este în egală măsură despre oameni și business, suntem oameni care iubesc să lucreze cu oameni. Prin munca noastră, transformăm ideile și așteptările voastre în realități memorabile. Putem și știm! Avem experiența acumulată în industrii și companii diverse, am realizat cu succes proiecte mari și am dobândit competențe profesionale. Vă suntem alături, de la conturarea strategiei de recrutare și până la integrarea noilor colegi în interiorul echipelor. Împărtășim cu bună-credință informații, cunoștințe și experiență – și facem acest lucru mai bine decât oricine.

Orice poveste se scrie în timp, iar pentru noi timpul a reprezentat mereu o unealtă de învățare. Mulțumim clienților și candidaților pentru încrederea acordată.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Număr de contact:
+40755306833
jobs@recrumind.ro