Publicat Recent

Contabil-Șef/ Contabilă-Șefă

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Firma de producere a confectiilor din tricotaj, brandul Vasconi, angajeaza:

Contabil-șef /Contabilă-șefă

Cerinte:

  • Studii de specialitate, experienţă în domeniu minim 2 ani;
  • Cunoaşterea limbilor romana şi rusă;
  • Cunoaşterea legislaţiei în domeniu;;
  • Cunoaşterea programului contabil 1C.

Responsabilitati:

  • Organizarea şi controlul activităţii contabile în companie;
  • Asigurarea respectării legislaţiei, asigurarea întocmirii în timp a tuturor activităţilor şi rapoartelor contabile;
  • Cunoaşterea profundă a legislaţiei fiscale şi SNC (standardelor naţionale de contabilitate);
  • Experienţă privind evidenţa în comerţ, producere, operaţiunile de import-export;
  • Întocmirea şi prezentarea rapoartelor financiare şi declaraţiilor fiscal;
  • Orgnizarea serviciului contabilitate;
  • Controlul asupra evidenţei întregului patrimoniu a întreprinderii;
  • Organizarea inventarierii (1-2 ori pe an);
  • Întocmirea şi prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice ş.a. ;
  • Stabilirea şi delegarea sarcinilor pentru persoanele aflate în subordinea sa;
  • Pregătirea şi prezentarea informaţiilor şi rapoartelor necesare Directorului general;
  • Evidenta analitica si sintetica a materialelor si produselor pe centre de cost
  • Acumularea darilor de seama pe centre de cost si reconcilierea informatiei cu baza de date 1C.
  • Responsabil pentru corectitudinea reflectării operaţiilor economice în conturi, pregătirea şi prezentarea dărilor de seamă, calcularea impozitelor şi taxelor, etc.

Se ofera:

  • Angajare oficiala;
  • Pachet social inclus;
  • Salariu atractiv;
  • Geaficul de lucru:
  • Luni-vineri;
  • De la 8 pina la 17 cu pauza de masa.

Telefon: [vezi telefon]078222290, [vezi telefon]022-421181
E-mail: hr@vasconi.md">hr@vasconi.md
Web: www.vasconi.md

Trimite CV

Despre companie

Compania Vasconi – unul dintre cei mai mari producători de articole din tricotaj din Republica Moldova,

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte