Publicat  06 Mai 2022

Lider de echipa vânzări directe Door to Door

Moldtelecom Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 1 an

Descrierea poziției vacante

Obiectivul postului:

Dezvoltarea canalului de vânzări Door to Door (D2D) prin identificarea zonelor cu potențial și implementarea fluxurilor, proceselor și procedurilor care conduc la realizarea vânzării, dezvoltarea de soluții inovative care să asigure transferul de cunoștințe și informații de la echipele de marketing către echipa de vânzări D2D

Atribuții de funcție:

  • Este responsabil cu activitatea de dezvoltare a canalelor de vânzări prin managementul direct și indirect al agenților de vânzări din canalul D2D, prin implementarea celor mai bune soluții de promovare a serviciilor Companiei.
  • Este responsabil pentru atingerea obiectivelor de vânzări și a indicatorilor de performanță comerciali și financiari definiți în planul de afaceri pentru canalul D2D.
  • Definește măsuri și modalități de îmbunătățire a performanței echipei, a procesului de vânzare și a tehnicilor de vânzare.
  • Prin intermediul echipei din subordine efectuează promovarea și vânzarea directă prin canalul „Door to Door” a serviciilor de acces bandă largă / IPTV pe segmentul Retail în baza sarcinilor trasate şi planificărilor aprobate prin acte interne ale organizaţiei.
  • Analizează cererea și oferta pe piața, și identifică clienții țintă de dezvoltare a rețelei de comunicații electronice în teritoriu Republicii Moldova, prezintă propuneri şi recomandări comerciale cu scopul sporirii vânzărilor.
  • Analizează atractivitatea și activitatea concurenților în baza căreia prezintă spre examinare propuneri de  îmbunătățire a activității canalului D2D, majorare a productivităţii muncii, deservire a clienţilor, şi calităţii serviciilor prestate.
  • Asigură îndeplinirea indicilor economici şi calitativi planificaţi.
  • Întocmește rapoarte privind activitățile desfăşurate şi rezultatele obţinute conform mecanismului stabilit de superiori (zilnic, săptămânal, lunar).

Cerințe față de candidat:

  • studii superioare universitare în economie, afaceri sau comunicații electronice
  • cunoștințe de bază în comunicații electronice, produse şi servicii IT
  • cunoașterea calculatorului la un nivel avansat, în special a instrumentelor MS Office
  • cunoaşterea limbilor române, ruse (engleze – se va considera avantaj)
  • experiență de minim 1 an în managementul direct sau indirect al agenților de vânzări;
  • experiență dovedită în roluri ce presupun interacțiunea cu clienții;
  • capacitate de a rezolva rapid problemele;
  • abilități analitice și conceptuale foarte bune;
  • orientat spre afaceri / extrem de motivat şi întreprinzător;
  • orientat spre client;
  • capacitate de motivare şi persuasiune;
  • abilități excelente de prezentare şi negociere;
  • nivel înalt de implicare;
  • posesor al carnetului de conducere categoria B

Ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv + Bonus de performanță
  • Pachet corporativ pentru convorbiri telefonice
  • Prețuri speciale pentru serviciile companiei
  • Compensarea cheltuielilor de odihnă
  • Compensarea cheltuielilor cu activități sportive
  • Oportunități de învățare și creștere în carieră

Dacă ești interesat să îți construiești o carieră de succes într-o companie cu renume și să devii parte a unei echipe dinamice și profesioniste, te invităm să aplici expediind CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, cu menționarea postului „Lider de echipa vânzări directe door to door”.

Pentru informații adiționale: (022) 570-731.

Moldtelecom – Operatorul Naţional de Telecomunicaţii din Republica Moldova, care reuşeşte să răspundă cu succes necesităţilor de comunicare ale consumatorilor, oferindu-le o gama largă şi accesibilă de servicii de telecomunicaţii. Moldtelecom este unicul operator de pe piaţa de telecomunicaţii din Republica Moldova care oferă un spectru larg de soluţii de comunicare: telefonie fixă, telefonie mobilă, internet mobil, internet fix şi televiziune digitală IPTV. Ani la rând, operatorul naţional nu doar uneşte oamenii, dar prin activitatea sa contribuie la dezvoltarea economică a ţării. Moldtelecom este considerat unul dintre cei mai mari contribuabili la bugetul de stat, acesta numără aproximativ 3000 de angajaţi. Moldtelecom îşi menţine de-a lungul anilor, poziţia de lider pe piaţa telefoniei fixe şi a serviciilor de Internet şi Transport Date. Pe piaţa serviciilor de telefonie mobilă, oferite prin intermediul operatorului Unite, compania oferă servicii calitative şi accesibile la nivel naţional, datorită extinderii ariei de acoperire Unite 3G. Operatorul Naţional a revoluţionat şi piaţa televiziunii din Republica Moldova fiind primul care a lansat la începutul anului 2010 serviciul de Televiziune Digitală, iar spre sfârșitul lui 2010, formatul HD, ambele la nivel naţional. Abonaţii serviciilor de televiziune digitală se bucură începând cu anul 2011 şi de opţiunile interactive. Moltelecom de-a lungul anilor a fost premiat în diverse concursuri naţionale. Ultimul premiu obţinut, este Mercuriul de Aur, acordat pentru cel mai stabil serviciu de Internet în Bandă Largă pe piaţa locală de telecomunicaţii. Distincţiile de valoare obţinute de  Moldtelecom vin să reconfirme poziţia de lider de pe piaţa de telecomunicaţii din Moldova.

Număr de contact:
+37367199183
angela.bivol@moldtelecom.md