Publicat  07 Iulie 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Ofițer conformitate (AML), Direcția prevenirea spălării banilor, Departamentul conformitate

Moldindconbank Chișinău Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Beneficii:

  • Program individual de dezvoltare profesională şi avansare în carieră;
  • Apreciem rezultatele prin salariu atractiv şi bonus de performanță;
  • Oferim prime colective, de sărbători și ajutoare materiale pentru diverse situații personale;
  • Avem grijă de echipa noastră și organizăm cluburi de interes și team building;
  • Promovăm produsele băncii şi oferim condiţii avantajoase angajaţilor.

Responsabilități:

  • Perfectarea concluziilor pentru coordonarea inițierii, continuării sau încetării relației de afaceri cu clienții cu grad de risc sporit şi alte categorii de clienţi, după caz;
  • Verificarea şi autorizarea clienților, care necesită un control suplimentar;
  • Verificarea rezultatelor screening-ului automat a bazei de date a clienţilor (cu listele de sancțiuni și PEP);
  • Monitorizarea si verificarea atribuirii corecte a gradului de risc pentru clienţii Bancii;
  • Întocmirea și prezentarea rapoartelor ce țin de activitatea pe domeniul de cunoaştere a clienților;
  • Analiza activității anumitor categorii de clienți cu documentarea rezultatelor și întreprinderea acțiunilor suplimentare, după caz;
  • Participarea la evaluarea anuală a riscurilor de spălare a banilor şi finanţare a terorismului

Cerințe:

  • Ai experienţă în calitate de contabil cu experienţă financiar-bancară;
  • Ai studii în domeniul economic;
  • Ai o bună cunoaștere și înțelegere a legislației și reglementărilor interne în domeniul prevenirii spălării banilor;
  • Vorbeşti şi scrii în limbile: română și rusă;
  • Ai abilități de analiză şi sinteză;
  • Te caracterizezi prin onestitate, responsabilitate, sârguință.

Trimite CV-ul şi scrisoarea de intenţie:

Abilități cheie
Abilitatea de a învăța rapid Abilitatea de a soluționa eficient problemele Abilități de ascultare Abilități de comunicare Adaptabilitate Analiza datelor Anti Money Laundering Cercetare și analiza datelor

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Team - building

Cursuri de limbi străine

Traininguri

Program flexibil

Daruri pentru diferite ocazii

Acoperire costuri certificări profesionale

Ajutor căsătorie, naștere copil

Echilibru viață personală / profesională

Moldindconbank şi-a început activitatea la 1 iulie 1959, în calitate de filială a Stroibank, din URSS, sarcina de bază a căreia era finanţarea construcţiilor industriale, întreprinderilor energetice și a magistralelor de transport. La 25 octombrie 1991, conform deciziei Adunării de Constituire, banca a fost reorganizată în Banca Comercială pe Acţiuni pentru Industrie şi Construcţii BC "Moldindconbank" S.A. În prezent, Moldindconbank are cea mai mare reţea de subdiviziuni din Republica Moldova fiind prezentă în toate raioanele ţării şi este considerată unul dintre angajatorii de top avînd peste 1500 de angajaţi.

Foto și video

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
str. Armenească, 38
Număr de contact:
022576935, 079484979
recrutare@micb.md