Publicat Recent

Vinzator consultant

Informații de bază

Salariu:
9 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Atribuțiile de serviciu:

  • Informează clienții cu privire la noile produse;
  • Identifică noi clienţi;
  • Întocmește și prezintă oferte comerciale;
  • Comercializează produse clienţilor;
  • Pregăteşte mărfurile pentru expedierea către client;
  • Recepţionează mărfurile conform facturilor şi sesizează în scris neregulile constatate;
  • Cunoaşte lista produselor aflate în vînzare, parametrii tehnici și de funcționare, asigurînd asfel informarea calificată a clientului;
  • Operațiuni de manipulare cu marfa;
  • Aranjează produsele pe rafturi;
  • Marchează cu preţuri produsele din magazin, conform catalogului;
  • Verifică periodic stocurile aflate în gestiunea sa;

Responsabilități și împuterniciri:

  • Realizează propuneri pentru strategii de vînzare;
  • Mobilizează resursele necesare în vederea sporirii vînzărilor;
  • Dezvoltarea și completarea listei de prețuri;
  • Înaintarea de concepte și oferte către clienți;
  • Asigură informarea superiorului privind necesitatea completării stocurilor de marfă;
  • Asigură buna funcționare a punctului comercial aflat în gestiunea sa;
  • Participă activ la inventarieri;
  • Asigură și răspunde de eliberarea bonurilor fiscale;
  • Menține o atmosferă deschisă, disciplinată și a entuziasmului în relațiile cu colegii și clienții.

Cerinţele funcţiei faţă de candidat

Studii: medii sau superioare complete

Experienţă profesională: experiență similară minim 1 an.

Abilităţi

  • de utilizare a computerului (Word, Excel, 1C);
  • de a conduce mijloace de transport (permis de conducere categoria B).

Compania ofera:

  • Lucru intr-un colectiv tinar, dinamic si profesionist;
  • Pachet social, salariu stabil, achitat la timp;
  • Posibilitatea de a avansa pe plan profesional

Persoanele interesate sunt invitate sa expedieze CV-ul pe adresa de e-mail: director@ecolux.md">director@ecolux.md

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Despre companie

Созданная в 1995 году, компания Ecolux является одним из ведущих поставщиков холодильного оборудования и систем вентиляции и кондиционирования воздуха, а также полного спектра автоматики, материалов и аксессуаров для данных областей.

Ecolux SRL постоянно работает над удовлетворением потребности клиентов, представляя лучшие товары и услуги европейского качества, передовых технологий, соблюдая нормы охраны природы, опираясь на своих квалифицированных специалистов. При оказании услуг главной целью является удовлетворение клиента и предоставление наилучшего решения, исходя из его потребностей и возможностей.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte